2 sparingi Rakowa: remis z Rekordem, zwycięstwo z Odrą

12737-2_sparingi_Rakowa_remis_z_Rekordem_zwyciestwo_z_Odra

2 sparingi Rakowa: remis z Rekordem

To był intensywny dzień dla piłkarzy Rakowa, którzy rozegrali dwa sparingi. W pierwszym zremisowali z Rekordem Bielsko-Biała 1:1, natomiast w kolejnym pokonali Odę Opole 2:1.

To był intensywny dzień dla piłkarzy Rakowa, którzy rozegrali dwa sparingi. W pierwszym zremisowali z Rekordem Bielsko-Biała 1:1, natomiast w kolejnym pokonali Odę Opole 2:1. O 10 rano rozpoczęło się spotkanie z Rekordem. Na prowadzenie wyszli goście. W 40 minucie uderzeniem sprzed pola karnego podpisał się Dawid Nagi, który pokonał bramkarza Rakowa.

Częstochowianie odpowiedzieli 11 minut przed końcem meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maksym Kowal przedłużył piłkę do Błażeja Radlera, a ten precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Kolejnym rywalem RKS-u była Odra Opole. I tym razem to goście objęli pierwsi prowadzenie. Po nieco ponad kwadransie gry akcję Odry skutecznie zakończył Łukasz Staroń.

W 33 minucie w polu karnym faulowany był Wojciech Okińczyc. Sędzia wskazał na wapno, a sam poszkodowany zamienił „jedenastkę” na bramkę. Wynik ustalił również nasz napastnik. Popularny „Oki” w 63 minucie uderzeniem pod poprzeczką dał Rakowowi prowadzenie, a w ostatecznym rozrachunku zwycięstwo.

Dwa sparingi zakończyły drugi tydzień przygotowań do rundy wiosennej. Kolejne mecze kontrolne odbędą się w przyszłą sobotę na boisku przy ulicy Limanowskiego. Po nich Raków wyjedzie na obóz do Wałbrzycha.

RKS Raków – Rekord Bielsko Biała 1:1 (0:1)

0:1 – Nagi 40′

1:1 – Radler 79′

Raków Częstochowa: Testowany – Waszkiewicz, Radler, Małolepszy, Ofmański, Kamiński, Bissi (46′ Dobosz), Kmieć, Wojtyra (46′ Misik), Piątek, Rumin (46′ Kowal). Rezerwowi: Kos, Bronisławski, Dobosz, Misik, Kowal.

RKS Raków – Odra Opole 2:1 (1:1)

0:1 – Staroń 18′

1:1 – Okińczyc (k) 33′

2:1 – Okińczyc 63′

Raków Częstochowa: Mielcarz – Góra, Testowany, Klepczyński, Testowany – Malinowski, Hoferica (Carlinhos 46′), Figiel, Testowany , Warchoł (Pawlusiński 46′) – Okińczyc (Misik 65′).

Rezerwowi: Stępień, Carlinhos, Pawlusiński, Misik, Kamiński.