W sparingach Raków nadal niepokonany

12782-W_sparingach_Rakow_nadal_niepokonany

Raków Częstochowa w okresie przygotowawczym jeszcze nie doznał porażki. W sobotę częstochowianie pokonali pierwszoligowego Chrobrego Głogów 3:1. Bramki zdobyli: Rafał Figiel, Carlinhos i Marcin Przybylski.

Raków Częstochowa w okresie przygotowawczym jeszcze nie doznał porażki. W sobotę częstochowianie pokonali pierwszoligowego Chrobrego Głogów 3:1. Bramki zdobyli: Rafał Figiel, Carlinhos i Marcin Przybylski. W pierwszej połowie to czerwono-niebiescy byli stroną dominującą. Pewna gra w defensywie sprawiała, że nasi rywale oprócz stałych fragmentów nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji. Z kolei nasi zawodnicy zadali dwa skuteczne ciosy. Po kwadransie gry jeden z głogowian zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Rafał Figiel, który pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Na 2:0 podwyższył Carlinhos po wzorowo wyprowadzonym kontrataku. Piotr Malinowski pomknął lewą stroną i dograł piłkę do Brazylijczyka, a ten zakończył akcję skutecznym uderzeniem.

Po przerwie do głosu doszli goście. W pierwszych fragmentach Chrobry oddał dwa groźne strzały. Pierwszy obronił Mateusz Prus, a drugi był minimalnie niecelny. W 56 minucie rywale zdobyli kontaktową bramkę, a jej autorem był Paweł Wojciechowski.

Podopieczni Ireneusza Mamrota dążyli do wyrównania, ale ich próby były nieskuteczne. Za to Raków zdołał zdobyć decydującego gola 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Daniel Rumin podał do Dawida Kamińskiego, ten przedłużył do Marcina Przybylskiego, który ustalił wynik spotkania na 3:1 dla częstochowian.

Było to trzecie zwycięstwo Rakowa z rzędu podczas zgrupowania w Wałbrzychu. Na zakończenie obozu w środę RKS zmierzy się z Miedzią Legnica.

RKS Raków – Chrobry Głogów 3:1 (2:0)

1:0 – Rafał Figiel (k) 16′

2:0 – Carlinhos 37′

2:1 – Paweł Wojciechowski 56′

3:1 – Marcin Przybylski 84′

Skład Rakowa:

I połowa: Mielcarz – Sabiłło, Klepczyński, Mesjasz, Góra, Przybylski, Malinowski, Carlinhos, Kmieć, Figiel, Przybylski, Warchoł.

II połowa: Prus – Sabiłło (70′ Wojtyra), Cyfert, Radler, Waszkiewicz, Pawlusiński, Bronisławski, Przybylski, Piątek, Kamiński, Warchoł (70′ – Rumin)