Liga Futsalu – koniec I Etapu

Udostępnij :
12818-Liga_Futsalu_koniec_I_Etapu

Liga Futsalu – koniec I Etapu

Walentynkowa niedziela była ostatnim dniem, w którym rozgrywane były mecze I fazy rozgrywek o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Kolejka była krótsza niż zazwyczaj, ale emocji i dobrych spotkań nie brakowało.

Walentynkowa niedziela była ostatnim dniem, w którym rozgrywane były mecze I fazy rozgrywek o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Kolejka była krótsza niż zazwyczaj, ale emocji i dobrych spotkań nie brakowało. Jako pierwsi na arenę główną Hali Sportowej Częstochowa wybiegli zawodnicy Tadex/Wichry oraz Abstynent. Faworyci w osobach piłkarzy ubranych w stroje a’la Barcelona nie dali najmniejszych szans swoim rywalom. Zaaplikowali im pięć bramkę, nie tracąc ani jednej.

Drugi mecz miał duże znaczenie w aspekcie ewentualnych awansów do grupy mistrzowskiej. W spotkaniu tym Luminex minimalnie okazał się lepszy od Jędryka Klub 54. Gdyby wziąć pod uwagę wszystkie dogodne sytuacje Klubu 54 to wynik mógł być zupełnie inny, jedna nie był i Jędryka wylądował za pierwszą czwórką.

Mecz numer trzy to kolejna batalia o awans do upragnionej czwórki, o którą walczyły Grubasy. Ich przeciwnikami byli piłkarze ZC Michaś. Mecz toczył się pod lekkie dyktando „cukierników” i obfitował w sporo sytuacji podbramkowych, które nie zawsze zmieniały się na zdobycze w postaci bramek. Ostatecznie wyszarpany remis dał kosztem Klubu 54 awans Grubasom, którzy rozegrali chyba swój najlepszy jak dotąd mecz w rozgrywkach.

Walentynkowa niedziela to również czas niespodzianek. Pierwszy komplet punktów powędrował na konto sympatycznej drużyny z Gminy Mykanów, która niespodziewanie pokonała CNC Wieczorek. Może to sygnał nadejścia lepszej formy zawodników z Mykanowa?

Festiwal strzelecki odnotowaliśmy w rywalizacji Hydraulików Na Gwałt Zawodzie i ZIB Bernat Miedźno. Waleczna ekipa Zawodzia tylko dwa razy znalazła drogę do bramki Miedźna, natomiast koledzy klubowi Dariusza Bernata aż ośmiokrotnie zmusili do wyjmowania piłki z siatki bramkarza swoich przeciwników. Później MK Team łatwo poradziła sobie z TKKF EnerGOsport, jednak nie można odmówić TKKF ambicji i woli walki.

Dużo emocji przyniosła też konfrontacja SGP z Romtransem. Dobrze dysponowani tego dnia piłkarze w niebieskich strojach od razu ruszyli do ataku i zaczęli punktować ekipę pomarańczowych. Ostatecznie po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniało 4:1 dla SGP.

Ostatnie dwie potyczki to 3 punkty TRW Polska zdobyte w po meczu z Gminą Kłomnice oraz wygrana mistrza MK Team z Amatorami, którzy amatorami są jedynie z nazwy co pokazało boisko. Gdyby nie kłopoty kadrowe i brak zmian, różnie mogłyby się potoczyć losy tego spotkania.

Wyniki:

14.II. – Niedziela – (9 spotkań)

10.30 – 15.30

Tadex/Wichry – Abstynent 0:5

(Konieczko, Szymczyk, Majchrzak, Dzierżyk, Mazurkiewicz)

Luminex – Jędryka Klub 54 1:0

(Mrożek)

Grubasy – ZC Michaś 1:1

(Bugaj — Bański)

CNC Wieczorek – Gmina Mykanów 3:5

(Trzaskacz -3 — Niemczyk -2, Jabłoński -2, Michalak)

Hydraulik na Gwałt Zawodzie – ZIB Bernat Miedźno 2:8

(Gurtman, Ludynia — Kowalik -2, Baryła -2, Tyras-2, Bernat, Banasik)

MK Team – TKKF EnerGOsport 4:1

(Kostarczyk -3, Mesjasz — Kurzyński)

SGP – Romtrans 4:1

(Kozłowski, Rogozik, Całus, Paprotny — Orszulak)

Gmina Kłomnice – TRW Polska 0:3

(Kufel -2, Łopaciński)

MK Team – Amator 6:3

(Kostarczyk -2, Caban, Kubanek, Strychalski (sam.), Marchwiński (sam.) — Przewoźnik -2, Marchwiński)

Kolejne mecze odbędą się w dniu 28 lutego. Spotkania te rozpoczną II Etap rozgrywek. Serdecznie zapraszamy! Wstęp na Ligę Futsalu jest bezpłatny.

II Etap

28.II. – Niedziela – (18 spotkań)

10.00 – 20.15

10.00 – Luminex – Romtrans C

10.35 – ZC Michaś – Abstynent C

11.10 – Grubasy – Romtrans C

11.45 – Luminex – Abstynent C

12.20 – ZC Michaś – SGP C

12.55 – Grubasy – MK Team C

13.30 – ZIB Bernat Miedźno – SGP C

14.05 – Hydraulik Na Gwałt Zawodzie – TKKF EnerGOsport D

14.40 – ZIB Bernat Miedźno – MK Team C

15.15 – Hydraulik Na Gwałt Zawodzie – Gmina Kłomnice D

15.50 – Gmina Mykanów – TKKF EnerGOsport D

16.25 – Hydraulik Na Gwałt Zawodzie – TRW Polska D

17.00 – Gmina Mykanów – Gmina Kłomnice D

17.35 – Jędryka Klub 54 – TADEX / Wichry D

18.10 – CNC.Wieczorek – TRW Polska D

18.40 – Gmina Mykanów – Amator D

19.15 – CNC.Wieczorek – TADEX / Wichry D

19.50 – Jędryka Klub 54 – Amator D