Zwycięstwo Rakowa w ostatnim sparingu

12857-Zwyciestwo_Rakowa_w_ostatnim_sparingu

Raków Częstochowa w ostatnim sparingu przed rozpoczynającą się dokładnie za tydzień rundą wiosenną pokonał na własnym boisku ŁKS Łódź 2:0.

Raków Częstochowa w ostatnim sparingu przed rozpoczynającą się dokładnie za tydzień rundą wiosenną pokonał na własnym boisku ŁKS Łódź 2:0. Wynik otowrzył po pół godzinie gry Wojciech Okińczyc. Faulowany przy narożniku boiska był Dawid Kamiński. Piłkę w pole karne po rzucie wolnym dośrodkował Rafał Figiel, a Oki uderzeniem głową pokonał bramkarza ŁKS-u.

Jeszcze przed przerwą Carlinhos mógł zdobyć gola, ale futbolówka po jego strzale trafiła w słupek. Tuż po wznowieniu gry Brazylijczyk tym razem obił poprzeczkę. W 53 minucie Kamiński pognał lewą stroną wyłożył piłkę Przemysławowi Mizgale, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Mizgała to zawodnik testowany przez nasz klub. Ostatnio występował w Zagłębiu Sosnowiec.

Goście najlepszą sytuację mieli w samej końcówce, jednak znakomitą interwencją popisał się Mateusz Kos. Do ostatniego gwizdka wyniki już nie uległ zmianie.

Przed podopiecznymi Krzysztofa Kołaczyka i Przemysława Cecherza ostatni tydzień przygotowań do ligi. Dokładnie za tydzień o godzinie 15 na stadionie w Radomiu zmierzy się z tamtejszym Radomiakiem.

RKS Raków – ŁKS Łódź 2:0 (1:0)

1:0 – Okińczyc 30′

2:0 – Mizgała 53′