II liga – Lider lepszy: Stal Mielec – RKS Raków 3:0 (2:0)

12938-II_liga_Lider_lepszy_Stal_Mielec_RKS_Rakow_3_0_2_0

Lider II ligi Stal Mielec pokonał na własnym boisku Raków 3:0, w meczu 22. kolejki II ligi. Mimo porażki częstochowski zespół nadal zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Lider II ligi Stal Mielec pokonał na własnym boisku Raków 3:0, w meczu 22. kolejki II ligi. Mimo porażki częstochowski zespół nadal zajmuje 3. miejsce w tabeli. W ekipie czerwono-niebieskich zabrakło pauzującego za kartki Dawida Kamińskiego. Jego miejsce zajął Kamil Sabiłło. W ataku z kolei zagrał Damian Warchoł zastępujący Wojciecha Okińczyca.

Do straty pierwszej bramki przez częstochowian żadna z drużyn nie stworzyła sobie żadnej klarownej sytuacji. W 27 minucie wynik otworzył strzałem z dystansu Andreja Prokić. Maciej Mielcarz był bez szans po uderzeniu Serba.

Raków starał się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Najbliżej nasi piłkarze byli w 38 minucie, kiedy po składnej akcji Grzegorz Rogala zagrał do Damiana Warchoła, ale bramkarz gospodarzy Tomasz Libera wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

Kiedy czerwono-niebiescy jeszcze odważniej zaatakowali mielczanie przeprowadzili skuteczną kontrę lewym skrzydłem, którą zakończył trafieniem do bramki Szymon Sobczak. Na przerwę lider II ligi schodził prowadząc 2:0.

Po zmianie stron Raków częściej przebywał na połowie rywali. Niestety nie przekładało się to na stwarzanie klarownych sytuacji. Najlepszą okazję do zdobycia kontaktowego gola miał w 71 minucie Piotr Malinowski. Niestety Libera znakomicie obronił jego strzał.

Podopieczni Janusza Białka skupili się na obronie i kontratakach. I jeden z nich kwadrans przed zakończeniem meczu przyniósł efekt. Mielczanie rozegrali akcję prawą stroną, a dośrodkowanie wykończył Mateusz Cholewiak, który ustalił wynik meczu.

W końcówce meczu groźnie wyglądającej kontuzji doznał Błażej Cyfert i musiał zostać zmieniony. Naszego obrońcę zastąpił Błażej Radler.

Raków mimo straty punktów utrzymał 3. miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz nasi piłkarze zagrają w Wielką Sobotę o godzinie 15, a rywalem będzie wice lider Wisła Puławy.

Stal Mielec – RKS Raków 3:0 (2:0)

1:0 – Prokić 27′

2:0 – Sobczak 43′

3:0 – Cholewiak 75′

Składy:

Stal Mielec: Libera – Zalepa, Bierzało, Sulewski, Żubrowski (86. Radulj), Cholewiak (90. Marciniec), Nowak, Prokić (78. Żegleń), Lech, Sobczak (70. Prejs), Getinger

RKS Raków: Mielcarz – Waszkiewicz (46. Pawlusiński), Klepczyński, Cyfert (87. Radler), Rogala, Sabiłło, Kmieć, Carlinhos (53. Okińczyc), Figiel, Malinowski, Warchoł