W II lidze: Olimpia Zambrów – RKS Raków 1:1 (0:0)

12996-W_II_lidze_Olimpia_Zambrow_RKS_Rakow_1_1_0_0

Raków zremisował w Zambrowie z Olimpią 1:1 w meczu 24. kolejki II ligi. Bramkę dla częstochowskiego zespołu zdobył Adrian Klepczyński. Raków przystąpił do spotkania z Olimpią w takim samym składzie, co w wygranym meczu z Wisłą Puławy. Do meczowej osiemnastki natomiast wrócił po chorobie Wojciech Okińczyc.

Pierwszą groźną sytuację częstochowianie mieli już w 5 minucie, kiedy z dystansu uderzał Rafał Figiel, jednak skuteczną interwencją przy strzale naszego pomocnika popisał się Bartosz Koncki. Kolejną bardzo dobrą okazję miał Damian Warchoł, jednak nasz napastnik nieczysto trafił w futbolówkę, która ostatecznie opuściła pole gry. Wynik w pierwszej połowie mógł otworzyć także Piotr Malinowski, ale znakomitą interwencją popisał się ponownie Koncki.

Gospodarze próbowali odpowiadać kontratakami lub wrzutkami w pole karne po stałych fragmentach gry. Najbliższy szczęścia pokonania Macieja Mielcarza był Michał Twardowski, jednak nasz golkiper skutecznie interweniował i do przerwy zachował czyste konto.

Druga część gry zaczęła się od ataków gospodarzy, którzy wykonywali kilka rzutów rożnych z rzędu. Przy piątej próbie w polu karnym Rakowa najprzytomniej zachował się Twardowski, który strzałem głową skierował piłkę do naszej bramki.

Częstochowianie rzucili się do odrabiania strat. W 71 minucie w polu karnym sfaulowany został Wojciech Okińczyc, który kilkanaście minut wcześniej zastąpił Carlinhosa. Do piłki podszedł Rafał Figiel. Strzał naszego piłkarza obronił jednak Koncki, wybijając piłkę na rzut rożny. Do dośrodkowanej piłki z narożnika boiska wyskoczył golkiper Olimpii, interweniował jednak na tyle niefortunnie, że ostatecznie wypuścił futbolówkę, którą do bramki z najbliższej odległości wepchnął Adrian Klepczyński. Był to drugi mecz z rzędu, kiedy nasz kapitan zdobył gola.

Po doprowadzeniu do remisu czerwono-niebiescy chcieli pójść za ciosem i szukali drugiej bramki. Niestety w kilku akcjach zabrakło wykończenia. Gospodarze również chcieli zgarnąć komplet punktów wyprowadzając groźne kontrataki. Skutecznością przy tych sytuacjach wykazał się jednak Mielcarz.

Raków z Zambrowa wyjeżdża z jednym punktem, który gwarantuje naszemu zespołowi utrzymanie trzeciego miejsca w tabeli II ligi. Kolejny mecz częstochowianie rozegrają na własnym boisku, a rywalem będzie GKS Tychy.

Olimpia Zambrów – RKS Raków 1:1 (0:0)

1:0 – Twardowski 55′

1:1 – Klepczyński 72′

Olimpia Zambrów: 50. Bartosz Koncki 5. Mariusz Gogol 15. Łukasz Piłatowski 2. Wojciech Dziemidowicz 20. Łukasz Grzybowski (9. Przemysław Jastrzębski 68′) 13. Mariusz Dzienisz 6. Arkadiusz Mroczkowski 7. Michał Kuczałek 8. Sebastian Janik (11. Karol Buzun 75′) 22. Michał Twardowski (21. Maksym Kowal 63′) 10. Robert Tunkiewicz (14. Robert Brzęczek 88′)

RKS Raków: 1. Maciej Mielcarz 26. Łukasz Góra 14. Adrian Klepczyński 8. Błażej Radler 17. Grzegorz Rogala 19. Łukasz Kmieć 27. Rafał Figiel 13. Piotr Malinowski 10. Carlinhos (18. Wojciech Okińczyc 57′) 23. Dawid Kamiński 25. Damian Warchoł (9. Dariusz Pawlusiński 70′)