Sparing nr 4 : RKS Raków – Chrobry Głogów 0:1 (0:1)

13383-Sparing_nr_4_RKS_Rakow_Chrobry_Glogow_0_1_0_1

Częstochowianie przegrali we wtorek w meczu sparingowym z Chrobrym Głogów 0:1. Mecz odbywał się na terenie Hotelu REMES w Opalenicy, gdzie piłkarze Rakowa przebywają na zgrupowaniu.

W pierwszej części gry to rywale stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji i zdołali wykorzystać jedną z nich. W 33 minucie meczu Mateusza Kosa pokonał Paweł Wojciechowski.

Po zmianie stron nadal głogowanie mieli przewagę optyczną, ale czerwono-niebiescy również mieli swoje okazje do wyrównania. Najbliżej tego był dwukrotnie Rafał Figiel, ale strzały naszego pomocnika z największym trudem bronił golkiper Chrobrego. Po jednej z kontr wydawało się, że sędzia mógł podyktować „jedenastkę” dla Rakowa za zagranie ręką. Niestety gwizdek arbitra milczał.

Trener Marek Papszun w dzisiejszym sparing do gry desygnował praktycznie dwa składy. Jedynie Mateusz Kos, Tomasz Margol i Łukasz Kmieć zagrali więcej niż 45 minut.

Kolejny sparing RKS zagra w sobotę w Opalenicy. Rywalem naszej drużyny będzie niemiecki zespół Berliner Athletik Klub 07.

RKS Raków – Chrobry Głogów 0:1 (0:1)

0:1 – Wojciechowski 33′

Skład Rakowa: I połowa: Kos – Mesjasz, Margol, Piątek, Kmieć, Duriska, Kamiński, Rogala, Szymański, zaw testowany I, Płonka.

II połowa: Kos – Cyfert, Góra, Wojtyra, Malinowski, Margol (68′ Kmieć), Figiel, Rumin, Warchoł, zaw. testowany II, zaw. testowany III