[FOTO] Pucharowa wygrana : RKS Raków – Wisła Puławy 2:1 (1:1)

13404-FOTO_Pucharowa_wygrana_RKS_Rakow_Wisla_Pulawy_2_1_1_1

Po bardzo wyrównanym meczu RKS Raków pokonał 2:1 Wisłę Puławy. Mecz rozstrzygnął się dopiero w dogrywce, a bramki dla czerwono-niebieskich zdobyli Piotr Malinowski i Tomasz Płonka. Częstochowski zespół awansował do I rundy Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z Chrobrym Głogów.

W składzie częstochowian od pierwszej minuty zagrało pięciu nowych zawodników: Tomasz Loska, Tomasz Margol, Tomas Petrasek, Tomasz Płonka i Patryk Szymański. Po przerwie na placu gry pojawili się także Maciej Pałaszewski i Filip Kowalczyk, dla których to również był debiut w naszym zespole.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli częstochowian. W 5 minucie goście mieli rzut rożny. Sebastian Głaz dośrodkował w pole karne, a Mateusz Pielach strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Raków próbował od razu doprowadzić do wyrównania. Z dystansu uderzali Rafał Figiel i Tomasz Margol, jednak piłka w tych przypadkach minęła bramkę Wisły. W 20 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Figla Płonka zgrywał futbolówkę do Warchoła, ale zabrakło wykończenia.

4 minuty przed końcem pierwszej połowy ponownie Figiel zagrał piłkę – tym razem do Malinowskiego – a nasz skrzydłowy przytomnym lobem pokonał Andrzeja Witana.

Po przerwie to częstochowianie nadal częściej przebywali na połowie gości. Najbliższy zdobycia drugiej bramki dla Rakowa był Błażej Cyfert. Nasz nowy kapitan po szybkiej wymianie podań znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak przestrzelił.

Goście odpowiadali groźnymi kontrami, które nie przyniosły rezultatu. W doliczonym czasie gry Tomasz Płonka główką trafił do bramki. Arbiter dopatrzył się faulu na obrońcy Wisły. Kilka chwil później sędzia zakończył drugą połowę.

Dogrywka ułożyła się bardzo dobrze dla RKS-u. Najpierw w 110 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Pielach. Natomiast 5 minut później po podaniu Pałaszewskiego (zmienił w drugiej części Damiana Warchoła) piłkę do bramki skierował Tomasz Płonka. Częstochowianie już do ostatniego gwizdka kontrolowali grę i zasłużenie wygrali 2:1.

Za tydzień w I rundzie Pucharu Polski nasz zespół zmierzy się na własnym stadionie z Chrobrym Głogów. Prawdopodobny termin tego spotkania to sobota godzina 17.

RKS Raków – Wisła Puławy 2:1 (1:1) – ZDJĘCIA Z MECZU

Bramki:0:1 – Mateusz Pielach 5′1:1 – Piotr Malinowski 41′2:1 – Tomasz Płonka 115′

Składy:

RKS Raków: Loska – Petrasek, Margol, Figiel, Płonka, Malinowski, Cyfert, Szymański (46′ Rogala), Warchoł (73′ Pałaszewski), Góra, Mizgała (98′ F. Kowalczyk).

Wisła Puławy: Witan – Turzyniecki (46′ – Lytvynuk), Pielach, Budzyński, Duda, Głaz, Maksymiuk, Pożak (76′ Sedlewski), Darmochwał, Szczotka (70′ Nowak), Patejuk