Kalina Matysiak Mistrzynią Świata Freestyle Football – Super Ball 2016!

13542-Kalina_Matysiak_Mistrzynia_Swiata_Freestyle_Football_Super_Ball_2016

W dniach 15 – 20 sierpnia w czeskim Libercu odbywały się Otwarte Mistrzostwa Świata Freestyle Football – „Super Ball”, gdzie w 8 kategoriach startowało 230 zawodników z 40 krajów z całego Świata!

Zawodnicy grupy R-Style przywieźli z tych zawodów 2 medale. Po brązowy medal drugi rok z rzędu sięgnął Adrian Franc, którego jest to już trzecie podium na tych zawodach.

Na najwyższym stopniu podium ze złotym medalem stanęła mieszkanka Częstochowy – Kalina Matysiak, która wygrała eliminacje, następnie w półfinale pokonała zawodniczkę USA, a w finale spotkała się ze Słowaczką, którą pokonała głosami sędziów 5-0!

Ogromne gratulacje dla naszych zawodników, były to najlepsze lokaty Polaków na zawodach w Czechach. W tym roku Kalinę Matysiak czeka jeszcze jedna wielka impreza – zawody z cyklu F3 World Tour w Melbourne w Australii, gdzie startuje 8 najlepszych zawodniczek zaproszonych przez Światową Federację Freestyle Football.