Liga Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy – II etap rozpoczęty

Udostępnij :
14138-Liga_Futsalu_o_Puchar_Prezydenta_Miasta_Czestochowy_II_etap_rozpoczety

Liga Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy – II etap rozpoczęty

W minioną sobotę, po raz pierwszy zawodnicy biorący udział w popularnej lidze futsalu, zwaną również ligą „oldbojów” mierzyli się ze sobą w II etapie rozgrywek. W Hali Sportowej Częstochowa obserwowaliśmy zmagania drużyn podzielonych na grupy C i D – łącznie 18 spotkań, które pozwoliły nam kolejny raz zweryfikować formę zespołów w tegorocznej edycji.

W minioną sobotę, po raz pierwszy zawodnicy biorący udział w popularnej lidze futsalu, zwaną również ligą „oldbojów” mierzyli się ze sobą w II etapie rozgrywek. W Hali Sportowej Częstochowa obserwowaliśmy zmagania drużyn podzielonych na grupy C i D – łącznie 18 spotkań, które pozwoliły nam kolejny raz zweryfikować formę zespołów w tegorocznej edycji.

Powoli też zaczęliśmy rozglądać się na faworytami, którzy zawalczą o miano najlepszego zespołu w tym roku.

Jednym z takich zespołów na pewno jest ekipa Romtrans, która rozgrywa bardzo dobry sezon i teraz pozostaje pytanie, czy ta regularność pozwoli na znalezienie się w wielkim finale. To okaże się w niedalekiej przyszłości. Jedno jest pewne, Romtrans to poważny kandydat do walki do zwycięstwo a w sobotę ponownie piłkarze w pomarańczowych koszulkach zainkasowali komplet punktów. Innym zespołem, który zawalczy o miano najlepszego to aktualni mistrzowie – MK Team. W sobotę MK odnotowało jedno zwycięstwo i jedną porażkę, nie znaczy to jednak, że koledzy Mariusza Kubanka są w niższej formie. Jagiellończycy zagrali bardzo dobre spotkanie i mimo, że szala zwycięstwa mogła przechylić się na jedna lub druga stronę, to im bardziej tego dnia sprzyjało szczęście i tym sposobem „pobili mistrza”. Pytanie, jak porażka wpłynie na zespół MK? Naszym zdaniem, piłkarze szybko o tym zapomną i dalej konsekwentnie będą robić swoje. ZC Michaś o finał walczy każdego roku i nie inaczej jest tym razem. Skład, który co roku wygląda bardzo podobnie, z lekkimi tylko modyfikacjami, sprawia, że cukiernicy są bardzo zgranym zespołem. Niezależnie od tego co dzieje się na boisku, wiedzą jak mają grać i zazwyczaj wychodzą z trudnych sytuacji z pozytywnym wynikiem. W sobotę zanotowali kolejne zwycięstwa i zrealizowali założony plan. ZIB Bernat Miedźno to kolejny kandydat do walki o mistrzostwo. W tym roku mimo poważnych wzmocnień, nie potrafi złapać rytmu i przeplata świetne mecze, słabszymi. Mimo wszystko nie można skreślać tak doświadczonego zespołu i do końca trzeba brać pod uwagę, że Dariusz Bernat i koledzy mogą przyspieszyć na koniec rozgrywek i sprawić sporo kłopotu innym zespołom. Naszymi niewiadomymi są na pewno zespoły Amator, Jagiellończycy, Jędryka Klub 54 i TRW Polska, które mogą sprawić sporo kłopotów innym faworytom. Zespoły te mają mocne kadry, piłkarzy na bardzo dobrym poziomie i wcale nie będzie to zaskoczeniem, jeśli, któryś z nich pojawi się w półfinałach a być może w wielkim finale. 18 marca w Hali Sportowej Częstochowa odbędą się ostateczne rozstrzygnięcia. A tymczasem zapraszamy na kolejne mecze II etapu, które odbędą się w dniu 19 lutego w godzinach 15.00 – 20.30. Serdecznie zapraszamy !

11.II. – Sobota – (18 spotkań) grupa C i D

Jędryka Klub 54 – Romtrans 0:4 C(J. Chłód-2, R. Janus, R. Zając)

ZC Michaś – ZIB Bernat Miedźno 2:0 C(M. Skoczek, P. Antoniak)

TRW Polska – Romtrans 2:4 C(P. Jura, P. Heliński — G. Sokołowski-2, D. Kotkowski, R. Janus)

Jędryka Klub 54 – ZIB Bernat Miedźno 1:1 C(K. Leszczyna — R. Jędrysiak)

ZC Michaś – Jagiellończycy 5:0 C(P. Bański-3, A. Szymczyk-2)

TRW Polska – Amator 2:0 C(A. Janoszka, P. Jura)

MK Team – Jagiellończycy 1:2 C(R. Cierpiński — A. Radosz, M. Wachowicz (sam.))

SGP – AG-MAR Skoda Zawodzie 1:1 D(R. Opala — R. Lazik)

MK Team – Amator 3:1 C(J. Kostarczyk, R. Brzeziński, J. Caban — M. Przepióra)

Gmina Mykanów – AG-MAR Skoda Zawodzie 1:3 D(M. Niemczyk — M. Mazur-2, R. Lazik)

SGP – Ooh La La 0:0 D

Gmina Mykanów – Tadex/Wichry 1:4 D(A. Kluźniak — G. Wrzalik (sam.), J. Baran-2, D. Ciepał)

Grubasy – Ooh La La 1:1 D(M. Mazik — S. Rozpondek)

Babaria Team – Abstynent 2:3 D(A. Głąb, J. Nowakowski — M. Mańko-2, M. Popławski)

CNC.Wieczorek – Gmina Kłomnice 0:2 D(P. Urbanik, A. Franc)

Grubasy – Tadex/Wichry 0:0 D

CNC.Wieczorek – Abstynent 1:3 D(R. Jaczyński — M. Popławski, J. Pożarlik, P. Wodzisławski)

Babaria Team – Gmina Kłomnice 2:3 D(A. Głąb, D. Kot — A. Franc-2, P. Urbanik)

Tabele grupy C i D Klasyfikacja strzelców