REKLAMA
REKLAMA

5 najlepszych keyloggerów na telefon

Udostępnij :
Jeśli zastanawiasz się, jak śledzić aktywność na telefonie swojego dziecka, to pewnie już wiesz, co to oznacza. Niemniej jednak, chcemy w kilku słowach wyjaśnić, na czym polega zasada działania takiego programu. Najprościej mówiąc, jest to program komputerowy lub fizyczny sprzęt służący do rejestrowania aktywności na klawiaturze komputera czy smartfona.

Takie narzędzie może być przydatne dla rodziców, którzy chcą monitorować aktywność swoich dzieci online w celu ich ochrony. W tym kontekście, jest ważne, aby korzystać z niego w sposób etyczny i legalny, zawsze szanując prywatność i autonomię dziecka. Dlatego przedstawiamy zestawienie 5 obecnie najlepszych programów typu niewidoczny keylogger na iPhone i Android. Pamiętaj jednak, aby zawsze korzystać z tego typu narzędzi zgodnie z prawem i z poszanowaniem praw do prywatności.

1. mSpy

Pierwsze miejsce w zestawieniu musiał zająć oczywiście mSpy. Czyli kompletne narzędzie do przejęcia kontroli nad cudzym urządzeniem. W przypadku tego produktu keylogger to tylko jedna z jego funkcji. Innymi, na które warto zwrócić uwagę, są:

  • Zarządzanie połączeniami telefonicznymi;
  • Dostęp do wiadomości przychodzących i wychodzących;
  • Odczytywanie wiadomości z wszystkich popularnych komunikatorów;
  • Śledzenie lokalizacji;
  • Kontrola nad aplikacjami i programami;
  • Odczytywanie plików graficznych i wideo z urządzenia;
  • Monitorowanie aktywności w internecie;
  • Odczytywanie wiadomości e-mail;
  • Zdalne zarządzanie urządzeniem.

Jak widzisz, lista szybko urosła do sporych rozmiarów, a to wciąż nie wszystkie funkcje tego programu. Dzięki niemu nie tylko dowiesz się co osoba, którą się interesujesz, pisze na swoim telefonie, ale w praktyce przejmiesz nad nim pełną kontrolę. Jest to więc nie tylko niewidoczny keylogger na Androida, ale najlepszy program do szpiegowania jako taki.

2. Eyezy

Prawie tak samo dobry jak mSpy jest drugi program w naszym zestawieniu, czyli Eyezy. Program ten swoje funkcje grupuje w dwie główne kategorie: Social spotlight i Keystroke capture. Druga z nich odnosi się właśnie do Keyloggera, czyli wyłapywania tekstu wpisywanego na klawiaturze urządzenia, choć w przypadku tego programu funkcja ta została mocno rozbudowana i daje prawie tak wiele możliwości co mSpy.

Program pozwala uzyskać wgląd w tekst wpisywany zarówno na urządzeniach z systemem Android jak i iOS. Druga kategoria funkcji, przez producenta nazwana Social spotlight, grupuje funkcje pozwalające między innymi nagrywać cały ekran, czy odczytywać wiadomości z popularnych komunikatorów. Można więc uznać, że podobnie jak mSpy, Eyezy jest nie tylko doskonałym keyloggerem, ale ogólnie dobrym programem do szpiegowania.

3. iKeyMonitor

Ten program to nie jest może gotowy keylogger do wysłania, ale wciąż jest to narzędzie, które może się okazać przydatne. Program został stworzony z myślą o kontroli rodzicielskiej, dlatego oprócz typowego keyloggera pozwala na monitorowanie przesyłanych wiadomości i plików, nagrywanie rozmów telefonicznych, śledzenie pozycji GPS czy ograniczanie dostęp do konkretnych aplikacji.

4. PanSpy

Podobnie jak wcześniej opisany program, PanSpy został stworzony w celu zapewnienia opieki rodzicielskiej nad telefonem dziecka. Dlatego też funkcje, w które został wyposażony, skupiają się głównie nad tym aspektem kontroli. Program jest kompatybilny z urządzeniami pracującymi na systemie Android nie starszymi niż 5 lat i urządzeniami od Apple począwszy od serii 8.

5. Aispyer

Fakt, że ten Android keylogger znalazł się na ostatnim, 5 miejscu naszego zestawienia, nie oznacza od razu, że jest to program znacznie gorszy od pozostałych. Oferuje bardzo podobne funkcje i radzi sobie ze stawianymi przed nim zadaniami. Jest zwyczajnie nieco gorszy, niż inne produkty na naszej liście.

Co zrobić, kiedy padliśmy ofiarą keyloggera?

Jeżeli podejrzewasz, że jesteś ofiarą keyloggera, pierwszym krokiem powinno być skanowanie systemu za pomocą zaufanego oprogramowania antywirusowego. Większość antywirusów jest w stanie wykryć i usunąć tego typu oprogramowanie. Następnie, zalecane jest zmienienie wszystkich haseł na urządzeniu, w szczególności do kont e-mail, bankowych, czy mediów społecznościowych.

Jeżeli podejrzewasz, że Twoje dane mogły zostać skradzione, skontaktuj się z odpowiednimi instytucjami - bankiem, usługodawcą e-mail, czy administratorami stron, na których posiadasz konta. Informuj ich o potencjalnym naruszeniu bezpieczeństwa. W niektórych przypadkach warto też zgłosić sytuację lokalnym organom ścigania.

Pamiętaj, że profilaktyka jest najlepszą ochroną - zawsze zainstaluj najnowsze aktualizacje systemu i oprogramowania, nie otwieraj podejrzanych załączników, nie klikaj w nieznane linki, a także korzystaj z dwustopniowej weryfikacji tam, gdzie jest to możliwe.

Podsumowanie

Celem tego rankingu jest ukazanie, że przy tak ważnym działaniu, jakim jest monitorowanie aktywności na urządzeniu, warto wybrać sprawdzony program. Taki, który nie tylko posiada zaawansowane i praktyczne funkcje, ale również umożliwia działanie w sposób dyskretny.

Należy pamiętać, że używanie tego typu aplikacji musi być zgodne z prawem i obowiązującymi normami etycznymi. Zawsze należy szanować prywatność innych osób i uzyskać ich zgody przed zainstalowaniem tego typu oprogramowania na ich urządzeniach.

Bezprawne monitorowanie aktywności innej osoby może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych. Używanie keyloggera niezgodne z prawem podlega karze grzywny, ograniczenia wolności, albo nawet pozbawienia wolności.

OPROGRAMOWANIE PRZEZNACZONE WYŁĄCZNIE DO LEGALNEGO UŻYTKU. Instalowanie aplikacji na urządzeniu, którego nie jesteś właścicielem jest naruszeniem obowiązującego prawa. Prawo wymaga, abyś powiadomił właścicieli urządzeń, na których zamierzasz zainstalować daną aplikację o tym fakcie. Złamanie tego wymogu może skutkować poważnymi karami pieniężnymi i karnymi. Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za instalację oprogramowania na takich urządzeniach i jest świadomy odpowiedzialności.

REKLAMA