W środę pojadą do Kleszczowa

Udostępnij :
5688-W_srode_pojada_do_Kleszczowa

W środę pojadą do Kleszczowa

Do inauguracji rundy wiosennej pozostał niespełna miesiąc treningów. Coraz węższa robi się także lista sparingpartnerów. Dyspozycję piłkarzy Rakowa przed wznowieniem rozgrywek sprawdzi jeszcze pięć zespołów, w tym trzech pierwszoligowców. W środę pierwszy z nich – Olimpia Grudziądz.

Do inauguracji rundy wiosennej pozostał niespełna miesiąc treningów. Coraz węższa robi się także lista sparingpartnerów. Dyspozycję piłkarzy Rakowa przed wznowieniem rozgrywek sprawdzi jeszcze pięć zespołów, w tym trzech pierwszoligowców. W środę pierwszy z nich – Olimpia Grudziądz.W rozegranych dotychczas sześciu meczach sparingowych, piłkarze Rakowa odnieśli komplet zwycięstw. Wrażenie robi także bilans bramkowy częstochowian. Dziewiętnaście strzelonych goli, przy zaledwie jednym straconym, to wynik imponujący. Trener Jerzy Brzęczek tonuje jednak nieco nastroje. – Wszyscy życzylibyśmy sobie tego żeby podobne rezultaty osiągać w meczach o ligowe punkty – uśmiecha się Brzęczek. – Cieszymy się oczywiście z wyników tych spotkań, ale one nie są najważniejsze. Po każdym z meczów mamy materiał szkoleniowy, dzięki któremu wiemy nad czym musimy jeszcze popracować podczas treningów. Nie ukrywam, że daleko nam jeszcze do dyspozycji, której oczekuję od zespołu. W lidze już tak łatwo przecież nie będzie – przyznaje szkoleniowiec Rakowa.

Na szlifowanie dyspozycji przed wznowieniem rozgrywek, Brzęczek ma jeszcze miesiąc. W tym czasie czerwono – niebiescy rozegrają pięć sparingów. Wśród rywali pojawią się m.in. drużyny występujące w pierwszej lidze: Ruch Radzionków, Piast Gliwice, czy Olimpia Grudziądz, z którą częstochowianie zmierzą się już w środę (godz. 15:00). Mecz odbędzie się w Kleszczowie, gdzie Olimpia przebywa na zgrupowaniu. – Będziemy mieli okazję sprawdzić się na tle silnego rywala. Zresztą nie pierwszy raz tej zimy, bo pokonaliśmy już występującą także w pierwszej lidze Polonię Bytom. W naszej grze są jeszcze mankamenty, które przed startem ligi musimy poprawić. Mam na myśli zbyt dużą ilość błędów zwłaszcza w rozegraniu piłki – tłumaczy Brzęczek.

Trener Rakowa zamierza zabrać do Kleszczowa dwudziestu piłkarzy. W kadrze na mecz, zabraknie miejsca m.in. dla Adriana Pluty, któremu dokucza uraz pleców. Z zespołem wciąż nie trenują także kontuzjowani: Radosław Werner, Adrian Świerk oraz Mateusz Górecki

—————————————————————————————————

W innych środowych meczach sparingowych z udziałem drużyn z naszego regionu grać będą m.in.:

18:00 Warta Zawiercie – Polonia Poraj (sztuczne boisko-Zawiercie) 19:00 LKS Kamienica Polska – TOR Dobrzeń Wielki (stadion Skry przy ul. Loretańskiej)

19:00 Pogoń Blachownia – Zieloni Żarki – (sztuczne boisku w Częstochowie – osiedle Północ)