Promotor Zabrze najlepszy w Hali Polonia!

7111-Promotor_Zabrze_najlepszy_w_Hali_Polonia

Drużyna Promotora Zabrze została zwycięzcą XIV Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy
pokonując w finale Mazovię Tomaszów Mazowiecki.

Drużyna Promotora Zabrze została zwycięzcą XIV Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy pokonując w finale Mazovię Tomaszów Mazowiecki. Faworytem XIV Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy rozgrywanym na częstochowskiej Hali Polonia była drużyna Sandecji Nowy Sącz. Drużyna ta od 4 lat dominowała w rozgrywkach i w tym roku również miało tak być, ale jak się okazało tak nie było.

W turnieju w końcu znaleźli się godni rywale górali z Podhala w drużynach Mazovii Tomaszów Mazowiecki i Promotora Zabrze. Te właśnie drużyny spotkały się w meczu numer 76, kończącym dwudniowe zmagania turnieju. Zwyciężyła drużyna Promotora Zabrze po finale pełnym emocji, którego końcowy rezultat brzmiał 4-2.

Na uwagę zasługuje bardzo słaba postawa typowanego do pierwszej piątki zespołu Arki Gdynia, jak i Polonii Środy Śląskiej, słynącej z dobrej pracy z młodzieżą. Drużyna Arki zajęła dopiero 17 lokatę, a drużyna Polonii uplasowała się oczko wyżej. Nie zachwyciła też warszawska Legia, która w turnieju zajęła ostatecznie lokatę 7.

Z postawy drużyn częstochowskich, biorących udział w rozgrywkach możemy być dumni, zwłaszcza z postawy młodszych adeptów częstochowskiego APN-u Raków rocznika 2002. Drużyna ta, jako jedyna z naszych reprezentacji zakwalifikowała się do najlepszej 8 turnieju ostatecznie zajmując lokatę 6.

Pozostałe częstochowskie kluby uplasowały się na miejscach 10 – Skra Częstochowa, 12 – Raków Częstochowa, 19 – Stradom Częstochowa. Podczas 2 dni zmagań byli obecni wychowankowie Rakowa Częstochowa – Jacek Magiera, który był jednym z pomysłodawców tej imprezy oraz srebrny medalista IO 1992 w Barcelonie – Jerzy Brzęczek.

Na uwagę zasługuję również obecność wśród trenerów Piotra Mosóra, zawodnika wielu polskich ekstraklasowych klubów w tym m.in. Legii Warszawa, Widzewa Łódź, Ruchu Chorzów czy GKS-u Katowice, w których to rozegrał łącznie 263 spotkania strzelając 10 bramek na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek. Pan Piotr przyjechał jako szkoleniowiec z młodymi adeptami Unii Warszawa.

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczała osoba w sposób wyjątkowy związana z historią turnieju, był nią Artur Lenartowski, wychowanek klubu, który jest organizatorem zawodów – UKS-u Olimpijczyk. Zawodnik ten w barwach Olimpijczyka kilkanaście lat temu brał z powodzeniem czynny udział jako zawodnik, a dziś dane mu jest biegać po boiskach piłkarskiej ekstraklasy w barwach kieleckiej Korony, której młodzi adepci zawitali w tym roku na częstochowski turniej. Poza tym nagrody wręczali Małgorzata Traczyk – dyrektorka szkoły nr 49 im. Janusza Kusocińskiego – Jerzy Brzęczek, prezes podokręgu Częstochowa Cezary Suchan oraz Krzysztof Kołaczyk.

Wyniki meczów rozegranych w niedzielę 25 listopada :

41 AA1-AA2 Varsovia Warszawa – APN Raków Częstochowa 0-0

42 BB1-BB2 Promotor Zabrze – Górnik Jaworzno 2-1

43 CC1-CC2 UKP Zielona Góra – Unia Warszawa 3-1

44 DD1-DD2 Skra Częstochowa – Polonia Środa Śląska 3-1 (Janus, Nowak, Podolski)

45 AA3-AA4 Parasol Wrocław – Mazovia Tomaszów Mazowiecki 3-1

46 BB3-BB4 Legia Warszawa – Sandecja Nowy Sącz 0-1

47 CC3-CC4 Korona Kielce – MOSiR Jastrzębie 2-0

48 DD3-DD4 Raków Częstochowa – Gwardia Warszawa 1-0 (Kowalik)

49 AA1-AA3 Varsovia Warszawa – Parasol Wrocław 2-2

50 BB1-BB3 Promotor Zabrze – Legia Warszawa 3-2

51 CC1-CC3 UKP Zielona Góra – Korona Kielce 6-2

52 DD1-DD3 Skra Częstochowa – Raków Częstochowa 4-1 (Janus x2, Nowak x2 – Grzyb)

53 AA2-AA4 APN Raków Częstochowa – Mazovia Tomaszów Mazowiecki 3-4 (Gzieło x2, Wrześniewski)

54 BB2-BB4 Gornik Jaworzno – Sandecja Nowy Sącz 1-2

55 CC2-CC4 Unia Warszawa – MOSiR Jastrzębie 1-1

56 DD2-DD4 Polonia Środa Śląska – Gwardia Warszawa 1-8

57 5A-5B Arka Gdynia – Warta Zawiercie 3-1

58 5C-5D Stradom Częstochowa – Legion Radom 2-3 (Grzyb, Piekiera)

59 AA1-AA4 Varsovia Warszawa – Mazovia Tomaszów Mazowiecki 0-3

60 BB1-BB4 Promotor Zabrze – Sandecja Nowy Sącz 1-0

61 CC1-CC4 UKP Zielona Góra – MOSiR Jastrzębie 4-2

62 DD1-DD4 Skra Częstochowa – Gwardia Warszawa 1-1 (Janus)

63 AA2-AA3 APN Raków Częstochowa – Parasol Wrocław 1-1 (Wrześniewski)

64 BB2-BB3 Górnik Jaworzno – Legia Warszawa 1-0

65 CC2-CC3 Unia Warszawa – Korona Kielce 0-1

66 DD2-DD3 Polonia Środa Śląska – Raków Częstochowa 1-1 (Grzyb)

4.Polonia Środa Śląska 3 1 3-12

67 o miejsce 19 Stradom Częstochowa – Warta Zawiercie 2-0 (Ziomek, Furkacz)

68 o miejsce 17 Arka Gdynia – Legion Radom 12-0

69 o miejsce 15 MOSiR Jastrzębie – Polonia Środa Śląska 3-2

70 o miejsce 13 Unia Warszawa – Gwardia Warszawa 0-2

71 o miejsce 11 Korona Kielce – Raków Częstochowa 2-1 (Jóźwiak)

72 o miejsce 9 UKP Zielona Góra – Skra Częstochowa 4-0

73 o miejsce 7 Varsovia Warszawa – Legia Warszawa 3-0

74 o miejsce 5 APN Raków Częstochowa r.2002 – Górnik Jaworzno 2-5 (Gzieło, Krzyżak)

75 o miejsce 3 Sandecja Nowy Sącz – Parasol Wrocław 1-0

76 FINAŁ Promotor Zabrze – Mazovia Tomaszów Mazowiecki 4-2