ALPN – podsumowanie rundy jesiennej

7130-ALPN_podsumowanie_rundy_jesiennej

Ostatnie mecze w ALPN to czas odrabiania zaległości przez część drużyn przed przerwą zimową.

Ostatnie mecze w ALPN to czas odrabiania zaległości przez część drużyn przed przerwą zimową. Ciekawy przebiega miało spotkanie pomiędzy ekipami Amasol Romtrans oraz Jagiellończycy, do przerwy gospodarze wygrywali przewagą jednej bramki. Druga część została zdominowana natomiast przez „Jagiellonów”, którzy w przerwie odbyli zapewne męskie, motywujące rozmowy. Efekt? Po końcowym gwizdku Jagiellończycy schodzili z boiska z trzema punktami. Bohaterem spotkania można smiało okrzyknąć Patryka Błaszczyka, który wziął na siebie ciężar strzelania bramek, zdobywając ich w drugiej części aż trzy. Klub 54 Exact System nie sprostał pretendentowi do zwycięstwa w ALPN (Inprobud/Luminex), gładko ulegając aż 0:7. Nic nie zapowiadało takiego pogromu w pierwszej połowie, jedyna bramka strzelona przez Inprobud/Luminex nie przekreślała szans na wygraną Klubu 54 w meczu. Druga część szybko jednak zweryfikowała to złudzenie, bo Inprobud/Luminex dołożył jeszcze rywalowi sześć bramek. W meczu kolejki Jagiellończycy sprawili niespodziankę ogrywając Inprobud/Luminex 3:2. Mecz był niesamowicie zacięty i posiadał wszystkie przymioty jakie powinno posiadać najbardziej wyczekiwane spotkanie tygodnia. Takich meczy życzymy sobie w naszej lidze jak najwięcej. W ostatnich dwóch meczach kończących rundę jesienną zobaczyliśmy bardzo ciekawe spotkania. W pierwszym z nich drużyna Miedzińskich była bardzo bliska zdobycia pierwszych punktów i to z grającymi bardzo dobrą piłkę zespołem „Jagiellonów”.Do przerwy utrzymywał się wynik remisowy i dopiero w końcówce Jagiellończycy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na zakończenie mieliśmy arcyważny i ciekawy mecz dla układu tabeli pomiędzy Inprobudem/Luminex a SGP. Okazało się, że pod koniec rundy ekipa Inprobudu/Luminex złapała zadyszkę i poniosła kolejną porażkę z rzędu. Z kolei SGP może być zadowolone z zajmowanej pozycji bo w meczach rozpoczynających kolejną rundę ALPN, będzie miało jedynie dwa punkty straty do lidera ZC Michaś. Niewielkie różnicę w punktach pomiędzy czołowymi drużynami w lidze, daje nam nadzieję na niesamowicie zacięte boje na wiosnę.

A co słychać w dole tabeli??

Gdybyśmy omawiali rozgrywki ALPN w postaci geograficznej, to TRW Polska stanowiłby swoisty punkt O°. Sześć zwycięstw, zero remisów, sześć porażek. Stosunek bramek zdobytych do straconych 25 do 25. Zespół oddzielający górę ligowej tabeli od dołu. Tuż za nimi Klub 54 Exact, przed sezonem typowany do zajęcia wyższego miejsca ale grający w kratkę. Zespół ten potrafi w jednym meczu urządzić sobie festiwal strzelecki z drużyną przeciwną, by później w kiepskim stylu przegrać. Klub 54 posiada skuteczny atak oraz współlidera klasyfikacji strzelców Kamila Leszczynę, jednak obrona miewa kłopoty z koncentracją przez co bilans pomiędzy strzelonymi i straconymi bramkami wynosi jedynie 7 na plusie. Nie mniej jest to ekipa nieobliczalna, dlatego po zimie możemy spodziewać się po nich chyba wszystkiego. Amasol Romtrans i Dalemo posiadają na swoim koncie po 13 pkt, ten sam stosunek wygranych, remisów i porażek, różnicę miejsc w ligowej tabeli zawdzięczają jedynie różnicy w stosunku bramek, gdzie korzystniej wychodzi na tym Amasol. Oba zespoły raczej o czołowe miejsca w tym sezonie nie powalczą, postarają się jednak zapewne odbierać ligowe punkty pretendentom do wygrania ligi. Drog – Bud otwiera końcowe miejsca ALPN, na koncie ma jedynie 6 punktów. Zawodnicy tej drużyny mają nad czym myśleć podczas przygotowań do rundy rewanżowej. Pozycję niżej znajduje się Dawid, który ma koncie jedynie 3 punkty – trochę mało jak na rozegranych dwanaście meczy. Tabela ligowa Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej zamykana jest przez drużynę, która nie poznała jeszcze smaku zwycięstwa, nie zdobyła też jeszcze żadnego punktu. Co ważne Miedziński podejmuje walkę nadal, niezależnie od tego czy posiada na mecz pełny skład. Dlatego życzymy im, póki co, zdobycia pierwszych punktów ligowych. Te na pewno przyjdą co pokazał mecz kończący ich zmagania w lidze gdzie minimalnie ulegli Jagiellończykom.

Wszystkim drużynom życzymy owocnego okresu przygotowawczego i już wyczekujemy na pierwsze mecze wiosennej rundy ALPN sezonu 2012/2013!