W sobotę będzie wiadomo, który zespół wygrał !

Udostępnij :
7474-W_sobote_bedzie_wiadomo_ktory_zespol_wygral

W sobotę będzie wiadomo

Za nami pierwsza część II etapu XIX edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Działo się sporo, z meczu na mecz emocje są coraz większe, a to tylko przedsmak tego co czeka nas w sobotę.

Za nami pierwsza część II etapu XIX edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Działo się sporo, z meczu na mecz emocje są coraz większe, a to tylko przedsmak tego co czeka nas w sobotę. Dlatego już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych aby zjawili się tego dnia w Hali Sportowej „Częstochowa” i na żywo mogli emocjonować się zakończeniem rozgrywek piłki nożnej w halowym wydaniu oldbojów.

Poniżej prezentujemy wyniki i opisujemy rozegrane spotkania.

półfinały o miejsca 11-14

W spotkaniu pomiędzy tymi drużynami w regulaminowym czasie gry zabrakło bramek. Nie oznacza to, że brakowało sytuacji. Szwankowała jednak, zarówno u jednych jaki drugich skuteczność. Potrzebne były zatem rzuty karne by wyłonić zwycięzcę. Tutaj rolę główna pełnili bramkarze. Jeden strzał mniej wybronił stojący w bramce drużyny Fachowiec II i tym sposobem Delecta Zawodzie walczyć będzie w sobotę o 11 miejsce.

W drugim półfinale o miejsca 11-14, UG- ZIB Miedźno łatwo rozprawiło się z EnerGOsportem. Wydawać by się mogło, że zawodnicy UG-ZIB formę w rozgrywkach złapali trochę za późno, bo z grą jaką prezentowali w ostatnich meczach powinni powalczyć o wyższe miejsca.

półfinały o miejsca 7-10

Ciekawie zapowiadał się mecz pomiędzy Kłomnicami i Grubasami. Obie ekipy grają piłkę na bardzo zbliżonym poziomie co gwarantowało wyrównany mecz. Tak też było w rzeczywistości. Po tym jak w pierwszym swoim spotkaniu pomiędzy drużynami padł remis, ciężko było typować nam faworyta. „Panowie z nadwagą” okazali się tym razem lepsi o jedną bramkę.

To spotkanie również było bardzo trudne do wytypowania. W fazie zasadniczej, Wichry nieznacznie pokonały Tadex 1:0. Po pierwszej części spotkania wydawało się, że Tadex weźmie odwet za mecz z I etapu. Wichry na kilka minut przed końcem przeprowadziły jednak akcje zakończoną bramką i po raz drugi tego dnia o wyłonieniu zwycięzcy musiały decydować strzały z 7 metrów. Dopiero wtedy okazało się, że lepsze celowniki tego dnia były po stronie Tadexu.

ćwierćfinały o miejsca 1-6

Na te mecze czekaliśmy tego dnia z niecierpliwością ciekawi, kto zagra w półfinałach i dołączy do zespołów Fachowiec I i ZC Michaś. Na początek Amasol walczył o miejsce w finałowej czwórce z SGP. Obie drużyny były bojowo nastawione, co zapowiadało dobre widowisko. Ostatecznie to Amasol zagra w półfinałach, natomiast SGP musi pożegnać się ze strefą medalową i zadowolić się dalszym miejscem, co na pewno nie było szczytem marzeń zawodników tego zespołu.

Drugi półfinał, a raczej jego wynik zaskoczył na pewno nie jednego obserwatora figi futsalu. Miała być walka do upadłego, wyrównany mecz i emocje do samego końca. Abstynent zagrał jednak bardzo zdecydowanie, konsekwentnie i co najważniejsze bardzo skutecznie. Po pierwszej połowie nieliczni wierzyli tylko, że TRW po stracie trzech bramek zdoła się jeszcze podnieść i nawiązać walkę z Abstynentem. Tak się nie stało i Abstynent zdecydowanie zaakcentował swój udział w walce o pierwsze miejsce w rozgrywkach.

Wyniki:

Fachowiec II – Delecta Zawodzie 0:0 (k. 1:2)

(K. Kusak —- D. Dębiński, M. Mielczarek)

UG-ZiB Miedźno – TKKF EnerGOsport 4:0

(D. Bernat, M. Dudek, Z. Nowak, M. Radecki)

Gmina Kłomnice – Grubasy 1:2

(P. Urbaniak —- P. Lewandowski, J. Szywacz)

Tadex – Wichry 2:2 (k. 4:2)

(B.Przewoźny-2, T. Krygrier-2, S. Bednarczyk, D. Ciepał —- T. Zyszczak, D. Sośniak, M. Radzik, M. Makuch)

Amasol Romtrans – SGP 3:1

(W. Góra, P. Skibiński, P. Golis —- K. Rogozik)

Abstynent – TRW Polska 6:0

(L. Kurzyński, S. Majchrzak, R. Cierpiński-2, M. Maciejewski, W. Szymczyk)

runda finałowa 09.II. SOBOTA

godz. 12.00 – mecz o XIII miejsce: Fachowiec II – TKKF EnerGOsport

godz. 12.35 – mecz o XI miejsce: Delecta Zawodzie – UM-ZIB Miedźno

godz. 13.10 – mecz o IX miejsce: Wichry – Gmina Kłomnice

godz. 13.45 – mecz o VII miejsce: Grubasy – Tadex

godz. 14.20 – półfinał R1: Fachowiec I – Amasol Romtrans

godz. 14.55 – półfinał R2: ZC Michaś – Abstynent

godz. 15.30 – mecz o V miejsce: SGP – TRW Polska

godz. 16.05 – mecz o III miejsce

godz. 16.40 – mecz finałowy o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy

godz. 17.30 – ceremonia zakończenia turnieju