Trenerzy Rakowa na stażu w Borussii Dortmund

Udostępnij :
7497-Trenerzy_Rakowa_na_stazu_w_Borussii_Dortmund

Trenerzy Rakowa na stażu w Borussii Dortmund

Na pierwsze efekty współpracy z Borussią Dortmund nie trzeba było długo czekać. Przez najbliższy tydzień, na stażu, w bazie treningowej mistrza Niemiec w Brackel będzie przebywać pierwsza grupa trenerów Rakowa: Dawid Krzętowski, Tomasz Sobczak i Łukasz Tomczyk.

Na pierwsze efekty współpracy z Borussią Dortmund nie trzeba było długo czekać. Przez najbliższy tydzień, na stażu, w bazie treningowej mistrza Niemiec w Brackel będzie przebywać pierwsza grupa trenerów Rakowa: Dawid Krzętowski, Tomasz Sobczak i Łukasz Tomczyk. Szkoleniowcy Rakowa wybrali się do Dortmundu w ramach współpracy z Borussią, która została nawiązana pod koniec ubiegłego roku. Poinformował o niej osobiście, prezydent mistrza Niemiec Joachim Watzke, podczas grudniowej „Piłkarskiej Gwiazdki”. – Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy, która będzie polegała na wspólnej pracy, wymianie doświadczeń, a także dyskusji trenerów – poinformował Watzke, za pośrednictwem specjalnie przygotowanego nagrania video.

Oba kluby, szybko przeszły od słów do czynów. Niewiele ponad miesiąc od rozpoczęcia współpracy, z wizytą do Niemiec udali się trzej trenerzy Rakowa: Dawid Krzętowski, Tomasz Sobczak i Łukasz Tomczyk. Szkoleniowcy zameldowali się w Dortmundzie w poniedziałek. Już pierwszego dnia pobytu za granicą, mieli możliwość pojawić się na treningu pierwszej drużyny Borussii, a nawet uciąć sobie pogawędkę z trenerem mistrza Niemiec – Jurgenem Kloppem. W trakcie tygodniowego stażu, częstochowianie będą zajmować się głównie tematyką związaną ze szkoleniem młodzieży.

Trenerzy Rakowa zakończą pobyt w Dortmundzie w sobotę. Tego dnia będą także gościć na trybunach stadionu Signal Iduna Park i obejrzą mecz z Eintrachtem Frankfurt.