REKLAMA
REKLAMA

Współpraca rozpoczęta! Raków, Victoria, Stradom

Udostępnij :
7676-Wspolpraca_rozpoczeta_Rakow_Victoria_Stradom

Współpraca rozpoczęta! Raków

W jedności siła! Z takiego założenia wyszli prezesi: Rakowa, Victorii i Stradomia, którzy w środę podczas wspólnie zorganizowanej konferencji prasowej podpisali umowę o współpracy. – Myślimy globalnie o częstochowskiej piłce – mówili jednym głosem włodarze trzech częstochowskich klubów piłkarskich.

W jedności siła! Z takiego założenia wyszli prezesi: Rakowa, Victorii i Stradomia, którzy w środę podczas wspólnie zorganizowanej konferencji prasowej podpisali umowę o współpracy. – Myślimy globalnie o częstochowskiej piłce – mówili jednym głosem włodarze trzech częstochowskich klubów piłkarskich. Od kilku dni, w lokalnym środowisku piłkarskim dyskutowano o tematyce wspólnej konferencji prasowej, zorganizowanej przez szefów trzech częstochowskich klubów: Krzysztofa Kołaczyka, Sławomira Wypycha i Marka Wojtala. Wszelkie spekulacje zakończyli w środę sami zainteresowani, informując o nawiązaniu współpracy pomiędzy Rakowem, Victorią i Stradomiem. – Dotychczas takiej współpracy w naszym mieście nie było, więc tym bardziej cieszę się, że możemy się spotkać w takim gronie – rozpoczął Kołaczyk. – Dziś możemy oficjalnie potwierdzić, że będziemy wspólnie działać na kilku frontach. Współpraca pomiędzy naszymi klubami będzie obejmować m.in. szkolenie dzieci i młodzieży, wspólną myśl trenerską oraz współpracę w zakresie drużyn seniorskich. Jestem przekonany, że każda ze stron będzie czerpała z tej współpracy same korzyści – dodał prezes Rakowa.

O korzyściach wynikających ze współpracy są także przekonani szefowie Victorii i Stradomia. Zarówno Sławomir Wypych, jak i Marek Wojtal podkreślali, że na mocy podpisanej umowy partnerskiej, skorzystają wszystkie kluby. – Wspólnie postawiliśmy na rozwój częstochowskiej piłki i dążymy do wspólnego celu. Uważam, że dzięki takiej formie współpracy będziemy podnosić poziom sportowy naszych klubów – powiedział Wypych. Z podjęcia współpracy zadowolony jest także Wojtal. – To dobra decyzja i cieszę się, że do takiej współpracy doszło. Będziemy mieli od kogo czerpać doświadczenie. Częstochowska piłka wiele na tym skorzysta. – cieszył się prezes Stradomia.

W trakcie konferencji podkreślono także, że podpisana w środę umowa o współpracy nie jest konsekwencją jednego spotkania, a długotrwałych rozmów. Padło zapewnienie, że żadna ze stron nie jest dominująca. – Jesteśmy partnerami i nikt nikomu nie będzie niczego narzucał – zaznaczono.

REKLAMA