II liga : Raków – Rozwój Katowice 0:1, częstochowianie kończyli mecz w „9”!

8016-II_liga_Rakow_Rozwoj_Katowice_0_1_czestochowianie_konczyli_mecz_w_9

II liga : Raków – Rozwój Katowice 0:1

Mimo ambitnej gry częstochowski Raków przegrał kolejny mecz w II lidze. Goście jedynego gola strzelili tuż przed końcem pierwszej połowy i dowieźli wygraną do końca. Raków kończył mecz w „9”.

Mimo ambitnej gry częstochowski Raków przegrał kolejny mecz w II lidze. Goście jedynego gola strzelili tuż przed końcem pierwszej połowy i dowieźli wygraną do końca. Raków kończył mecz w „9”.Kolejnej porażki w rundzie wiosennej doznali na własnym stadionie podopieczni Jerzego Brzęczka. Częstochowianie tym razem ulegli katowickiemu Rozwojowi, 0:1. Mecz z trybun oglądał dyrektor sportowy Rozwoju Marek Koniarek, w przeszłości znakomity piłkarz Widzewa Łódź oraz trener Ruchu Zdzieszowice Ryszard Okaj. W zespole Rakowa zabrakło kontuzjowanych Adama Łyska, Adriana Pluty, Sławomira Ogłazy pauzującego za żółte kartki oraz Rafała Czerwińskiego odsuniętego od pierwszego zespołu.

Raków znów zagrał bardzo słabe zawody. Częstochowianie w przekroju całego spotkania nie mieli pomysłu na grę. Goście natomiast zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając pod Jasną Górą pełną pulę. Jedyny gol padł w pierwszej minucie doliczonego czasu gry premierowej odsłony, gdy zawodnicy Rakowa byli już myślami w szatni. Wtedy to sprytnym strzałem Kosa, pokonał Zalewski.

W drugiej części gry dalej lepiej od Rakowa spisywali się przyjezdni. Częstochowianie natomiast tracili… swoich zawodników. Najpierw w 75 minucie czerwoną kartką został ukarany Soczyński, który faulował wychodzącego na czystą pozycję, Gielzę. W 87 minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Mastalerz i Raków kończył mecz grając w dziewiątkę.W ten sposób Raków po raz piąty wiosną przegrał na swoim stadionie.

Piątkowe spotkanie Rakowa z Rozwojem Katowice oglądało najmniej osób w tym sezonie. Na trybunach stadionu pojawiło się około 200 osób.

II liga Piątek 24-05-2013 g. 17:30 Raków Częstochowa – Rozwój Katowice 0:1 (0:1) 0:1 45′ Zalewski

Żółte kartki: Mastalerz – Gielza

Czerwone kartki: Soczyński 76′ (akcja ratunkowa), Mastalerz 87′ (druga żółta)

Raków Częstochowa : Kos – da Silva, Napora (72′ Mońka), Pląskowski (72′ Czyż), Balogun, Soczyński, Ł. Kowalczyk, Buczkowski (90’Witczyk), P. Kowalczyk, Mastalerz, Bezerra.

Trener : Jerzy Brzeęczek.

Rozwój Katowice : Soliński – Mielnik, Gałecki (78′ Świerczyński), Szymiński, Winiarczyk, Zalewski, Nowak (90+3′ Glenc), Sobas (69′ Tyc), Tkocz, Wolny – Gielza.

Trener : Mirosław Smyła