XX edycja Ligi Futsalu – I etap zakończony

Udostępnij :
9371-XX_edycja_Ligi_Futsalu_I_etap_zakonczony

XX edycja Ligi Futsalu – I etap zakończony

Dobiegł końca niezwykle emocjonujący I Etap rozgrywek Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy.

Dobiegł końca niezwykle emocjonujący I Etap rozgrywek Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Fachowiec, Amasol Romtrans, Abstynent, Tadex, SDP i ZC Michaś – te sześć drużyn walczyć będzie o zwycięstwo w tym sezonie. Bezpośredni awans do półfinału przed ostatnim dniem rozgrywek zapewniony miał tylko Fachowiec. O miejsca 2 – 6 walczyło wczoraj sześć drużyn. Pierwszy z pretendentów – ZC Michaś – można powiedzieć, że szybko zrobił swoje. Dwa wysokie zwycięstwa z Mykanowem i TRW co prawda nie gwarantowały jeszcze miejsca w szóstce, ale drużyna zrobiła tego dnia wszystko aby móc czekać na trybunach na potknięcie Abstynenta, Grubasów lub Amasolu. Abstynent ani myślał się potykać i w równie przekonującym stylu jak wcześniej „cukiernicy” pokonał swoich przeciwników, drużynę CNC.Wieczorek. Kolejnym ważnym dla układu w tabeli meczem było spotkanie Grubasów z Tadexem. Tadex miał nadzieję na 2 miejsce po I etapie rozgrywek, Grubasy walczyły przede wszystkim o miejsce w ćwierćfinałach a wszystkiemu z boku przyglądali się zawodnicy Michasia. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Gdy na 5 minut przed końcem Grubasy wyszły na prowadzenie 2:1 wszyscy myśleli, że nic już się nie wydarzy. Nie pierwszy i nie ostatni raz okazało się jednak, że w Lidze Futsalu bramki padają od pierwszej do ostatniej sekundy meczu. W tym przypadku było to na 2 sek. przed końcowym gwizdkiem, strzelcem był Dariusz Bernat z Tadexu a mecz zakończył się remisem. Oznaczało to, że Michaś był już pewny gry w ćwierćfinale. Zapowiadało to również emocje w meczu Abstynenta z Grubasami, którego stawką było miejsce w szóstce. W meczu tym mądrzejszą i twardszą grą w obronie, skutecznym wyprowadzaniem kontr a co najważniejsze skutecznością wykazała się broniąca mistrzowskiego tytułu drużyna Abstynenta, wyrzucając tym samym Grubasów na 7 miejsce. „Zbliża się końcówka rozgrywek to gramy coraz lepiej” – podsumował niedzielne spotkania Abstynenta ich najlepszy strzelec – Wojciech Szymczyk.

W kolejnych spotkaniach ciekawie było w meczu Amasolu z Zawodziem. Amasol walczył o bezpośredni awans do półfinału a Zawodzie o awans na 10 miejsce. Przedziwny był to mecz. I choć należy przyznać, że Amasol występował bez swojego podstawowego bramkarza to postawa Zawodzia zasługuje na uznanie. Gdy w końcówce spotkania przy wyniku 2:2 zawodnik Zawodzia w sytuacji sam na sam minął bramkarza Amasolu upragnione 10 miejsce było prawie pewne. Prawie. Bo trzeba było jeszcze trafić do pustej bramki. Zawodzie nie wykorzystało szansy. Co więcej w ostatnich sekundach spotkania Amasol zdobył bramkę na wagę trzech punktów i jak się później okazało 2 miejsca w klasyfikacji generalnej I Etapu rozgrywek. Zagrozić Amasolowi mogło jeszcze SGP ale tylko pod warunkiem zwycięstwa w ostatnim pojedynku dnia z liderem rozgrywek czyli Fachowcem. SGP miało swoje szanse w tym meczu. Można nawet powiedzieć, że przez znaczną część meczu było bliżej strzelenia bramki. Skuteczniejszy tego dnia był jednak Fachowiec, który decydującą brankę zdobył na 3 min. przed końcem meczu. W spotkaniu tym doszło do nieprzyjemnej sytuacji z udziałem Mariusza Wieczorka z Fachowca, który nieszczęśliwie zderzył się ze słupkiem bramki. Życzymy Ci zdrowia Mariusz!!! Mamy nadzieję, że na sobotnie decydujące mecze będziesz gotów do gry.

Jak minionej niedzieli radziły sobie pozostałe drużyny. Udany dzień zaliczył EnerGOsport, który tego dnia zdobył komplet sześciu punktów. Zwycięstwo i porażkę dopisały do swojego konta MAT i Wichry. Dwie porażki odnotowali CNC.Wieczorek, TRW Polska i Gmina Kłomnice.

Wyniki spotkań z dnia 02.02.2014 r.

Gmina Mykanów – ZC Michaś 1:5

(D. Szafrański — N. Krużycki-2, M. Wiszard, P. Antoniak, M. Walczak)

CNC.Wieczorek – TKKF EnerGOsport 2:3

(D. Kidawa, W. Suchański —K. Nierobiś, G. Żydek-2)

TRW Polska – ZC Michaś 0:7

(A. Szymczyk-3, P. Pusty, P. Antoniak, P. Kasztelan, M. Skoczek)

MAT – TKKF EnerGOsport 2:3

(J. Radecki, A. Skoczek — K. Nierobiś, K. Więcław, Z. Bergier)

CNC.Wieczorek – Abstynent 1:7 (W. Suchański — W. Szymczyk-3, M. Kubanek-2, R. Cierpiński, J. Frej-sam.)

Grubasy – Tadex 2:2

(J. Ostrowski, P. Warocki — J. Jarczok, D. Bernat)

TRW Polska — Wichry 1:3

(P. Jura — G. Lewandowski, D. Kaliszewski, D. Sośniak)

MAT – Gmina Kłomnice 6:1

(A. Skoczek-3, D. Kryk-2, D. Kowalczyk — Z. Świąć)

Grubasy – Abstynent 0:2

(L. Kurzyński, S. Majchrzak)

Amasol Romtrans – Wichry 3:1

(G. Malara, B. Borowik, W. Góra — P. Walaszczyk)

Fachowiec – Gmina Kłomnice 5:2

(K. Kołaczyk-2, R. Furch, N. Janusz, M. Wieczorek — M. Waldon, A. Równiak)

Amasol Romtrans – Zawodzie 3:2

(W. Góra, P. Orszulak, B. Borowik — R. Lazik-2)

Fachowiec – SGP 1:0

(P. Podwysocki)

II Etap

07.II. – PIĄTEK

ćwierćfinały w spotkaniach o miejsca 1-6

półfinały w spotkaniach o miejsca 7-10 i 11-14

19.30 – R14 – R11 CNC.Wieczorek – TRW Polska

20.05 – R13 – R12 TKKF EnerGOsport – Zawodzie

20.40 – R10 – R7 MAT – Grubasy

21.15 – R9 – R8 Wichry – Gmina Kłomnice

21.50 – R6 – R3 ZC Michaś – Abstynent

22.25 – R4 – R5 Tadex – SGP

runda finałowa

08.II. – SOBOTA

12.00 – mecz o XIII miejsce

12.35 – mecz o XI miejsce

13.10 – mecz o IX miejsce

13.45 – mecz o VII miejsce

14.20 – półfinał Fachowiec – Tadex /SGP

14.55 – półfinał Amasol Romtrans – ZC Michaś/Abstynent

15.30 – mecz o V miejsce

16.05 – mecz o III miejsce

16.40 – mecz finałowy o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy

godz. 17.30 – ceremonia zakończenia turnieju