Skra wzmacnia skład – Mateusz Szałek nowym zawodnikiem

Udostępnij :
9404-Skra_wzmacnia_sklad_Mateusz_Szalek_nowym_zawodnikiem

Skra wzmacnia skład – Mateusz Szałek nowym zawodnikiem

„To będzie poważne wzmocnienie środkowej linii naszego zespołu, liczymy, że Mateusz da nowy impuls tej drużynie i jeszcze podniesie jej sportowy poziom”

„To będzie poważne wzmocnienie środkowej linii naszego zespołu, liczymy, że Mateusz da nowy impuls tej drużynie i jeszcze podniesie jej sportowy poziom” – takimi słowami skwitował podpisanie umowy Prezes Szymczyk z nowym środkowym pomocnikiem Skry Mateuszem Szałkiem, które nastąpiło 10.02.2014r, zaraz po treningu zespołu.

Szałek jest wychowankiem klubu ze swojego rodzinnego miasta – Chemika Police, w którym to stawiał pierwsze kroki piłkarskie. Jeszcze jako junior zauważony przez skautów z Wielkopolski trafił do Amiki Wronki a potem Lecha Poznań. Po dwuletnim okresie gry w drużynach juniorskich i młodej ekstraklasie powrócił na zasadzie wypożyczenia do rodzimego Klubu gdzie w barwach Chemika z powodzeniem występował na boiskach II ligi. Po rocznym pobycie w Chemiku powrócił do Poznania znalazł się w kadrze pierwszego zespołu Lecha Poznań , który zdobył Mistrzostwo Polski. Mateusz w tym czasie grał na boiskach młodej ekstraklasy ale zdołał zaliczyć debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w wygranym meczu Lecha z Koroną Kielce.

Po tym sezonie Szałek został sprzedany do Odry Wodzisław i występował na boiskach I ligi gdzie zaliczył 15 występów i przeniósł się do Szczecina. W barwach Pogoni grał przez kolejne 1,5 roku przyczyniając się do awansu Szczecinian do ekstraklasy. Wystąpił w 30 pierwszoligowych meczach Portowców spędzając na boisku 2140 minut. W kolejnej rundzie nadal był w kadrze ekstraklasowej Pogoni . Wystąpił w czterech meczach ekstraklasy spędzając na boisku 111 minut.

Kolejny rok spędził na wypożyczeniu we Flocie Świnoujście, z którą długo walczył o promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju będąc podstawowym zawodnikiem klubu znad Świny (kolejne 1528 minut w I lidze).

Po powrocie do Szczecina , rozwiązał kontrakt z Pogonią i …. zawitał do Częstochowy. Z Mateuszem Zarząd Klubu Skra Częstochowa szybko doszedł do porozumienia. Tak naprawdę już w czwartek po przyjeździe Szałka do Częstochowy wszystkie warunki były uzgodnione i Mateusz na własną prośbę zagrał w sparingu z GKS Tychy oraz Polonią Bytom.

Pisząc o Mateuszu należy oczywiście zaznaczyć, iż nasz nowy zawodnik ma w swoim dorobku występy w kadrze Polski U-19, U – 20 . Za kadencji Michała Globisza wystąpił w turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozegranym w holenderskim Venlo w 2010 roku, gdzie Polacy rywalizowali z Niemcami , Holandią i Słowacją . Ostatni mecz w kadrze rozegrał 05.10.2011. Powoływany był jeszcze na zgrupowania, konsultacje reprezentacji U-20 przez trenera Majewskiego, Białka, a potem trenera Żmudę.

W Skrze Częstochowa „Szału” będzie zapewne jednym z liderów stanowiących o sile III- Ligowej drużyny. Zarząd liczy, że mimo swojego młodego wieku swoim niewątpliwe dużym doświadczeniem pomoże drużynie osiągnąć zaplanowany cel i podobnie jak podczas gry w Szczecinie wprowadzić zespół na wyższy szczebel rozgrywkowy.