Sparing: Raków – Garbarnia Kraków 2:1 (1:1)

9418-Sparing_Rakow_Garbarnia_Krakow_2_1_1_1

Piłkarze Rakowa pokonali w meczu sparingowym drugoligową Garbarnię Kraków 2:1. Trener częstochowian Jerzy Brzęczek sprawdził w tym spotkaniu dwudziestu dwóch zawodników. Na listę strzelców wpisali się: Patryk Murawski i Łukasz Buczkowski.

Dla Murawskiego było to drugie trafienie dla Rakowa. Tydzień temu, testowany napastnik z Miedzi Legnica strzelił bramkę przeciwko LKS Kamienica Polska (2:1). Trener czerwono-niebieskich Jerzy Brzęczek nie ukrywał po zakończeniu meczu, że w grze jego zespołu widać było kilka mankamentów, nad którymi będzie pracować podczas treningów. – Cieszy bramka Łukasza Buczkowskiego, bo to już drugi jego gol w zimowych sparingach, strzelony bezpośrednio z rzutu wolnego – przyznał szkoleniowiec Rakowa. Wcześniej Buczkowski trafił z rzutu wolnego w sparingu z GKS Bełchatów. Brzęczek nie wykluczył także, że w najbiższym tygodniu jego zespół rozegra dodatkowe spotkanie kontrolne.

Częstochowa, 15. lutego – godz. 12:00

RAKÓW – GARBARNIA KRAKÓW 2:1 (1:1)

0:1 (29)

1:1 Murawski (37, asysta Stefanowicz)

2:1 Buczkowski (86, z rzutu wolnego)

RAKÓW Częstochowa : (I połowa) Wróbel – Soczyński, Ogłaza, Strzelecki, Napora, Stefanowicz, Kowalczyk, Witczyk, Czerwiński, Murawski, zawodnik testowany. (II połowa) Stępień – Pełka, Byrtek, Holik, Kominiak – Mońka, Diogo, Kmieć, Buczkowski – Pląskowski – Retlewski.