W sobotę 1 marca turniej kibiców Racovia Cup

Udostępnij :
9462-W_sobote_1_marca_turniej_kibicow_Racovia_Cup

W sobotę 1 marca turniej kibiców Racovia Cup

W sobotę w Hali Polonia odbędzie się Zimowy Turniej Kibiców Rakowa Częstochowa poświęcony pamięci Piotra Bolkowskiego, który przegrał z chorobą nowotworową. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Kibiców Wieczny Raków.

W sobotę w Hali Polonia odbędzie się Zimowy Turniej Kibiców Rakowa Częstochowa poświęcony pamięci Piotra Bolkowskiego, który przegrał z chorobą nowotworową. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Kibiców Wieczny Raków. W turnieju oprócz dzielnic naszego miasta wystąpią zawodnicy z naszego regionu, w turnieju zagrają również gościnnie zespoły Chemika Kędzierzyn – Koźle i Łady Biłgoraj. Oprócz samych zmagań piłkarskich zostanie rozegrany mecz pokazowy dzieci oraz będzie można obejrzeć pokazy sportów walki. Przygotowanych zostało również wiele konkursów dla publiczności, w których do wygrania będą cenne nagrody. Wielki finał kolejnej edycji Racovia Cup został zaplanowany na godzinę 19.21.

– Bolka znałem od trzeciego roku życia, dorastaliśmy wspólnie na jednym podwórku na i oczywiście razem biegaliśmy na mecze Rakowa. Przede wszystkim wspaniały człowiek i organizator, potrafił zarazić miłością do Rakowa wiele osób. Prawdziwy przykład kibica, który jest z drużyną na dobre i na złe. Turniej kibiców Racovia Cup to nie tylko widowisko sportowe, ale również dzień w którym pamięć o Piotrku odżywa. Wierzę w to głęboko, że kibicuje nam tam z góry, a my grając oddajemy cześć jego pamięci – powiedział Tomasz Bawołowski jeden z uczestników turnieju wspominający Piotrka Bolkowskiego jako wielkiego człowieka.

– Piotrek był niezwykłą osobą. Miał niesamowitą charyzmę, przyprowadził wielu chłopaków na Raków, którzy są do dzisiejszego dnia. Był wspaniałym przyjacielem, kolegą – powiedziała nam Magda jedna z koleżanek Bolka, nie mogąca się pogodzić że tak młody człowiek przegrał najważniejszy mecz w życiu z chorobą.

– Bolek był osobą którą znał każdy kibic Rakowa. Umiał znaleźć wspólny język z każdym. Był osobą komunikatywną i bezpośrednią, to na pewno pomagało mu w poznawaniu nowych znajomych. Miał niesamowity wpływ na młodzież, którą to sprowadzał na mecze i razem dopingował z nimi Raków. Nie miał wrogów. Żył skromnie do końca. Bolka traktowałem i traktuję jak członka mojej rodziny. Spędziłem w jego towarzystwie wiele lat, wiele się od niego nauczyłem, wiele mu zawdzięczam. Dzięki niemu poznałem wielu wartościowych ludzi. Bardzo mi go brakuje. Jeśli turniej kibiców Rakowa został nazwany Bolka imieniem, to musi o czymś świadczyć. Ten turniej to przede wszystkim „pominik pamięci” o Bolku. Tym samym to dowód jak bardzo Nam, kibicom Rakowa brakuje Jego osoby. „Czas przemija, pamięć o Nim żyje” – opowiadał i wspominał Albert Kula.

Podział na grupy:

Gr. A

Huta Stara B

Centralna Koalicja (Śródmieście i Trzech Wieszczów)

Zawadzka Koalicja

Raków-Zachód

Gr. B

Dźbów

Kuźnica

Sekcja Gimnastyczna Błeszno-Herby

Gr. C

Ferajna z Północy

Chemik Kędzierzyn

Aleja Pokoju & Ostatni Grosz

Gr. D

Wychowani na Rakowie

Łada Biłgoraj

Zawodzie Banda

Harmonogram:

9.10 Huta Stara B – Centralna Koalicja

9.35 Dźbów – Kuźnica

10.00 Zawadzka Koalicja – Raków-Zachód

10.25 Ferajna z Północy – Chemik Kędzierzyn – Koźle

10.50 Wychowani na Rakowie – Łada Biłgoraj

11.15 Huta Stara B – Zawadzka Koalicja

11.40 Dźbów – Sekcja Gimnastyczna Błeszno-Herby

12.05 Centralna Koalicja – Raków Zachód

12.30 Ferajna z Północy – Aleja Pokoju & Ostatni Grosz

12.55 Wychowani na Rakowie – Zawodzie

13.20 Huta Stara B – Raków-Zachód

13.45 Kuźnica – Sekcja Gimnastyczna Błeszno-Herby

14.10 Centralna Koalicja – Zawadzka Koalicja

14.35Chemik Kędzierzyn – Koźle – Aleja Pokoju & Ostatni Grosz

15.00 Łada Biłgoraj – Zawodzie

15.25 I ćwierćfinał

15.50 II ćwierćfinał

16.15 III ćwierćfinał

16.40 IV ćwierćfinał

17.05 Mecz pokazowy dzieci

17.35 I półfinał

18.00 II półfinał

18.25 Pokazy

18.50 Mecz o trzecie miejsce

19.21 Mecz finałowy