II liga : Bez punktu na inaugurację

9516-II_liga_Bez_punktu_na_inauguracje

Takiego wyniku trudno było się spodziewać, ale… to przecież sport. – Dzisiejszy mecz pokazał, jak wyrównania jest ta liga – podsumował trener Jerzy Brzęczek. Raków przegrał z Ruchem Zdzieszowice 1:2 (1:2). Jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił Dawid Retlewski.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem. W 6. minucie z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Łukasz Buczkowski, a do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Dawid Retlewski i pewnym strzałem otworzył wynik meczu. Goście jednak bardzo szybko, za sprawą Denisa Sotora, doprowadzili do wyrównania.

Kluczowa dla przebiegu spotkania była końcówka pierwszej połowy. Najpierw drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył za dyskusje z arbitrem Damian Byrtek. Chwilę później cios był jeszcze silniejszy, gdy gości na prowadzenie wyprowadził ładnym strzałem Mateusz Bodzioch. – Po czerwonej bramce i drugiej bramce dla Ruchu paradoksalnie zaczęliśmy grać lepiej – mówił po meczu trener Jerzy Brzęczek. – Z drugiej połowy, od strony czysto piłkarskiej, jestem bardziej zadowolony. Nie zmienia to jednak faktu, że zupełnie innego wyniku spodziewaliśmy się na inaugurację wiosny.

W drugiej połowie Raków inicjatywa pozostawała po stronie Rakowa. Niestety, mimo kilku szans, nie udało się wyrównać. – Goście udowodnili, że w tej lidze naprawdę nie ma słabych drużyn – dodał Brzęczek. – W dzisiejszym meczu zobaczyliśmy, jak wyrównana jest ta liga. Tutaj naprawdę nie będzie takich spotkań, przed którymi ktokolwiek mógłby zakładać łatwą przeprawę.

Częstochowa, 6/03/2014, 14:00

RKS RAKÓW – RUCH ZDZIESZOWICE 1:2 (1:2)

1:0 Retlewski (6, asysta Buczkowski)

1:1 Sotor (8, asysta

1:2 Bodzioch (43, asysta Bella)

SĘDZIOWAŁ: Sebastian Załęski (Warszawa). WIDZÓW: 1400.

ŻÓŁTE KARTKI: Pełka, Byrtek, Diogo – Łęszczak, Gamla, Bodzioch, Bella, Sotor.

CZERWONE KARTKI: Byrtek (42, druga żółta) – Bodzioch (78, druga żółta)

RAKÓW: Stępień – Pełka (62. Lenkiewicz), Góra, Byrtek, Strzelecki – Napora, Stefanowicz, Kowalczyk (46. Diogo), Buczkowski (78. Pląskowski) – Czerwiński (43. Soczyński) – Retlewski.

RUCH: Kasprzik – Kiliński (78. Damrat), Kierdal, Łęszczak, Bachor, Gamla, Bodzioch, Bella, Szatkowski (72. Nowak), Gładkowski (86. Dudek), Sotor.