[A-klasa] Oksza i Pilica idą jak burza! Niesamowity mecz w Soborzycach!

IMG_7865

W miniony weekend w naszym regionie odbyła się już druga kolejka spotkań o A-klasowe punkty. W każdym z czternastu meczy tego weekendu padała minimum bramka. Swoją dobrą dyspozycje potwierdziła Pilica Koniecpol, Oksza Łobodno oraz… Krzysztof Minor! Szalony mecz mogli obejrzeć kibice w Soborzycach, gdzie goście prowadzili już 4:2 a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem… 5:5!  […]

fb.com/okszalobodno

W grupie pierwszej dobrą dyspozycje z przed tygodnia potwierdzili zawodnicy Okszy Łobodno, którzy po raz drugi w tym sezonie zdeklasowali swojego rywala. Tym razem, bez szans w starciu z żółto-niebieskimi była Biała Gwiazda Krasice. Dzięki trzem bramkom Dawida Pietrzaka, dwóm Piotra Korczaka oraz trafieniu Damiana Turka, Oksza odprawiła z kwitkiem beniaminka A-klasy.

Spadkowicz z ligi okręgowej – Lotnik Kościelec również pokazuje, że chce jak najszybciej wrócić do gry na wyższym poziomie. W ten weekend pokonali Częstochowską Victorię 4:2.

Tym samym wynikiem zakończyło się spotkanie w Libidzy, gdzie gospodarze polegli w starciu z Orłem Kiedrzyn.

Skromnie, bo tylko 1:0 swój drugi mecz w tym sezonie wygrał Sokół Wręczyca Wielka. Tym razem, słabsza okazała się Sparta Nowa Wieś.

Pierwsze zwycięstwo zanotował Kmicic Kruszyna oraz Naprzód Ostrowy. Ci pierwsi pokonali na własnym boisku Liswartę Popów 2:0, zaś Naprzód nie dał szans Gromowi Miedźno wygrywając pewnie 5:1.

Bez punktów pozostają wciąż wcześniej wspomniane drużyny: Sparta Nowa Wieś, Grom Miedźno oraz Biała Gwiazda Krasice. Zawodzi również Ajaks Częstochowa. Częstochowianie po dwóch kolejkach mają zaledwie dwa punkty na koncie. W ten weekend zremisowali 2:2 z Płomieniem Czarny Las, dla którego również była to pierwsza zdobycz punktowa w tym sezonie.

Aktualna tabela A-klasy Gr. I

astar.czest.pl

W grupie drugiej tylko dwa zespoły mają komplet punktów. Jest to Pilica Koniecpol, która na początku sezonu zaskakuje. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Kotowicami tym razem pokonali pewnie LOT Konopiska 5:1. Znów dał o sobie znać duet Przemysław Winckowicz oraz Przemysław Samek. Ten pierwszy zdobył 3 bramki, a drugi dwie.

Drugim zespołem z kompletem punktów jest Sparta Szczekociny. W drugiej kolejce spartanie pokonali 3:1 KS Kotowice a po raz kolejny bohaterem meczu został Krzysztof Minor, który po dwóch rozegranych meczach ma już na koncie dwa hattricki!

Punkty straciła Jura Niegowa,która na inauguracje rozgromiła Orkan Rzerzęczyce 8:1. W tym tygodniu zespól z Niegowej musiał uznać wyższość Huty Starej. Spadkowicz stara się zmazać plamę z pierwszej kolejki i nie dopuścić do powiększenia przewagi przez rywali już na początku sezonu.

Trzy punkty zgarnęła również Unia Masłońskie. Beniaminek „Serie A” pokonał na własnym stadionie KS Złoty Potok 3:1.

Punktami podzieliły się zespoły z Olsztyna oraz Rzerzęczyc. Mimo,że jeszcze do 90. minuty to przyjezdni prowadzili 1:0 ale w końcówce rzut karny na bramkę zamienił Dominik Fajer.

Czarni ze Starczy,którzy w pierwszej kolejce zremisowali bezbramkowo w Kamienicy Polskiej tym razem rozgromili na własnym boisku LZS Mrzygłód 6:0. Bramkami w tym meczu po równo podzielili się: Dominik Badora, Łukasz Krzyczmanik oraz Łukasz Nowak.

Ostatnim meczem drugiej kolejki było starcie w Soborzycach między miejscowym Startem a LKS-em Kamienica Polska. Mimo, że po 45. minutach to goście prowadzili 4:2 to w drugiej połowie gospodarze doprowadzili do wyrównania a nawet wyszli na prowadzenie 5:4. Prowadzenia nie udało się utrzymać i mecz zakończył się remisem 5:5. Z perspektywy Kamieniczan na pewno czuć niedosyt, zaś goście mogą śmiało cieszyć się z remisu zwłaszcza przez pryzmat pierwszej połowy.