REKLAMA
REKLAMA

Ben Lederman nowym piłkarzem Rakowa!

Udostępnij :
7876_1582644813780

Do drużyny Czerwono-Niebieskich dołączył Ben Lederman, 19-letni środkowy pomocnik. Amerykanin przechodzi do Rakowa na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt z klubem obowiązywał będzie do 30 czerwca 2020 roku. Klub ma możliwość przedłużenia umowy o kolejne cztery lata. Ben Lederman urodził się 8 maja 2000 roku w Los Angeles, mierzy 179 centymetrów wzrostu i waży 71 […]

Do drużyny Czerwono-Niebieskich dołączył Ben Lederman, 19-letni środkowy pomocnik. Amerykanin przechodzi do Rakowa na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt z klubem obowiązywał będzie do 30 czerwca 2020 roku. Klub ma możliwość przedłużenia umowy o kolejne cztery lata.

Ben Lederman urodził się 8 maja 2000 roku w Los Angeles, mierzy 179 centymetrów wzrostu i waży 71 kilogramów.

19-latek jest wychowankiem La Masii, szkółki FC Barcelony, w której trenował przez kilka lat. Potem przeniósł się do belgijskiego KAA Gent, gdzie występował w drużynach młodzieżowych. Lederman od 17 lutego trenował wraz z pierwszą drużyną Rakowa Częstochowa. Dzięki posiadaniu polskiego paszportu, Ben będzie traktowany w rozgrywkach PKO Ekstraklasy jako młodzieżowiec.

– Raków zainteresował się mną i dostałem zaproszenie na tygodniowe testy, na których spodobałem się sztabowi szkoleniowemu. Wszyscy przyjęli mnie z otwartymi rękoma. To dobry klub na rozpoczęcie gry w Polsce. Spędziłem siedem lat w Barcelonie. To czas, którego nigdy nie zapomnę. Doświadczenie, które tam zdobyłem, wykorzystam w Częstochowie. Chcę każdego dnia podnosić swoje umiejętności i wykorzystać daną mi szansę. Mam nadzieję, że dam zespołowi wiele goli oraz asyst – powiedział Lederman.

– Ben to młody zawodnik wykształcony w jednej z najlepszych szkółek w Europie. Widać to po jego wyszkoleniu technicznym, szybkości myślenia i działania na boisku. Jest lewonożnym graczem, występującym najczęściej na pozycji numer 10, a takich profili jest na rynku bardzo mało. Dodatkowym atutem Bena jest fakt, iż posiada on polski paszport, w związku z czym do końca sezonu 2021/2022 będzie miał status młodzieżowca. Uznaliśmy, że umiejętności, jakie posiada Ben, mogą być wartością dodaną w kontekście rozwoju naszej drużyny – powiedział Paweł Tomczyk, kierownik scoutingu.

Źródło : Raków Częstochowa

REKLAMA