Cenne zwycięstwo Skry !

IMG_4288

Stal Stalowa Wola podejmowała w sobotnie popołudnie w Boguchwale częstochowską Skrę. Od początku spotkania widać było wyraźną przewagę Skrzaków. W 8 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem górą okazał się być Damian Nowak i wyprowadził na prowadzenie gości. Skra nacierała, a gospodarze mieli problemy z przejściem połowy. Do przerwy Stal właściwie nie zagroziła […]

Stal Stalowa Wola podejmowała w sobotnie popołudnie w Boguchwale częstochowską Skrę.

Od początku spotkania widać było wyraźną przewagę Skrzaków. W 8 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem górą okazał się być Damian Nowak i wyprowadził na prowadzenie gości.

Skra nacierała, a gospodarze mieli problemy z przejściem połowy. Do przerwy Stal właściwie nie zagroziła bramce, w której tym razem stanął Mikołaj Biegański.

Pierwsza połowa zakończyła się jednak pechowo dla Skry, bo już w doliczonym czasie gry boisko z powodu kontuzji opuścić musiał strzelec gola – Damian Nowak.

Trener Stali w przerwie dokonał dwóch zmian, po gwizdku gospodarze zaatakowali nieco odważniej i w 53 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego padł wyrównujący gol.

W 55. min Skra miała rzut wolny przed polem karnym rywali, który na gola zamienił Piotr Nocoń – piłka wpadła w okienko bramki strzeżonej przez Łukasza Konefała!

6 minut później było już 1:3, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Siwek.

Wynik spotkania ustalił w 70 minucie wspomniany Siwek, który zdobył drugiego gola w tym meczu.

Warto wspomnieć, że było to najwyższe zwycięstwo Skry w rozgrywkach II Ligi.

Stal Stalowa Wola – Skra Częstochowa 1:4 (0:1) Bramki: Janiszewski – 2x Siwek, Nowak, Nocoń

Stal Stalowa Wola: Konefał – Trąbka, Trubeha (46. Łętocha), Dadok (72. Kitliński), Mroziński, Stelmach (46. Pietras), Sobotka, Jopek, Jarosz, Dziubiński, Janiszewski

Skra Częstochowa: Biegański – Gerega, Holik, Poprawa, Obuchowski –  Napora (85. Skowron), Olejnik, Zalewski, Niedbała (79. Kieca) – Nocoń (89. Marek) – Nowak (44. Siwek)