[CLJ] Zmienne szczęście naszych drużyn

Raków Częstochowa : Zwycięstwo, remis i porażka to bilans naszych drużyn, które występują w Centralnej Lidze Juniorów. U-18   Nasz najstarszy zespół pokonał na własnym boisku Wisłę Kraków 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Miłosz Rogula w 58. minucie. Po dwóch dosyć pechowych kolejkach, w których Czerwono-Niebiescy wywalczyli zaledwie jedno oczko, w końcu nasi […]

Zwycięstwo, remis i porażka to bilans naszych drużyn, które występują w Centralnej Lidze Juniorów.

U-18

Nasz najstarszy zespół pokonał na własnym boisku Wisłę Kraków 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Miłosz Rogula w 58. minucie. Po dwóch dosyć pechowych kolejkach, w których Czerwono-Niebiescy wywalczyli zaledwie jedno oczko, w końcu nasi zawodnicy mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach. Raków aktualnie zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli. W kolejnym spotkaniu podopieczni trenera Marcina Salamona zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów.

Raków – Wisła 1:0 (0:0)

Bramka:

1:0 – Rogula 58.

Raków: Noweta – Krawczyk (81. Makarski), Siuda, Szymocha, Cuber (46. Jezierski), Wireński, Bęben, Rogula, Cierpiał (89. Trzepizur), Skupień (46. Błasik), Kucharczyk.

U-17

Po zeszłotygodniowym pewnym zwycięstwie 4:0 nad Odrą Opole tym razem nasza drużyna z Chorzowa przywiozła jeden punkt. Raków zremisował z Ruchem 1:1. Oba gole padły z rzutów karnych. Na prowadzenie wyszli gospodarze w 72. minucie. Jedenastkę na gola zamienił Mateusz Gasz. Kiedy wydawało się, że to chorzowianie wygrają w doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla Czerwono-Niebieskich. Do piłki podszedł Łukasz Józefczyk, który pokonał golkipera Ruchu i ostatecznie mecz zakończył się remisem. Podopieczni trenera Adama Studnickiego po dwóch kolejkach mają na swoim koncie 4 punkty, a w kolejnym spotkaniu zmierzą się na własnym boisku z liderem grupy C – Górnikiem Zabrze.

Ruch – Raków 1:1 (0:0)

1:0 – Gasz 72.

1:1 – Józefczyk 95.

Raków: Rajczyowski, Kitowski (65. Gębka), Józefczyk, Andrychowicz (65. Pałuczak), Kabaj, Gacek, Głowiński (46. Cebula), Rozwadowski (65. Brzeziński), Długosz (55. Łukasiewicz), Napieraj (46. Baryła), Malamis.

U-15

Porażką naszej drużyny 2:4 zakończył się mecz z Górnikiem Zabrze. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Rakowa bowiem już w 2. minucie objęliśmy prowadzenie za sprawą trafienia Dominika Bajurskiego. Niestety 10 minut później goście wyrównali. Częstochowianie ponownie wyszli na prowadzenie po golu Filipa Krysta. Jednak Górnik znów doprowadził do wyrównania, a drugą swoją bramkę w sobotnim meczu zdobył Denis Matyśkiewicz. Na przerwę obie drużyny schodził więc przy remisie 2:2. W drugiej połowie gole strzelali już tylko nasi rywale, a konkretnie Damian Sokołowski, który pokonał Miłosza Bednarka w 57 i 67 minucie. Przy stanie 2:3 byliśmy bliscy wyrównania, ale dwiema interwencjami popisał się bramkarz Górnika, a raz piłka po uderzeniu jednego z naszych zawodników trafiła w słupek. Ostatecznie zabrzanie pokonali Raków 4:2. W kolejnym meczu podopieczni trenera Piotra Bartyzela zmierzą się z FC Wrocław Academy.

Raków – Górnik 2:4 (2:2)

1:0 – Bajurski 2.

1:1 – Matyśkiewicz 12.

2:1 – Kryst 25.

2:2 – Matyśkiewicz 33.

2:3 – Sokołowski 57.

2:4 – Sokołowski 67.

Raków: Bednarek – Wołek, Jacak, Bród (70. Bród), Mras (70. Tomzik), Kryst, Herman (60. Morawiec), Bajurski, Zieliński, Bogusławski (47. Sajdak), Łysko (47. Klebus).