-->

Co zabrać na trening?

Udostępnij :
Szybki wieczorny trening na sztucznej nawierzchni? Sprawdź w co się spakować i co zabrać, aby było wygodnie.

Odzież termoaktywna

Ubrania termoaktywne są typem odzieży, która pomaga w zachowaniu stałej temperatury ciała oraz chroni przed wilgocią odprowadzając pot na zewnątrz

Bieliznę termoaktywną dzieli się zwykle pod kątem tego jaki zapewnia ona komfort cieplny, gdyby zastosować ją bez pozostałych warstw ubraniowych. Zwykle czym większy komfort, tym jest ona grubsza i jednocześnie tym gorzej odprowadza wilgoć:

  • bielizna cienka - nie zapewnia sama prawie żadnego komfortu cieplnego, za to najlepiej odprowadza wilgoć - zalecana jest do intensywnego wysiłku fizycznego
  • bielizna średnia - zapewnia umiarkowany komfort i jednocześnie umiarkowanie dobrze odprowadza wilgoć
  • bielizna gruba - zapewnia dość duży komfort cieplny, ale słabo odprowadza wilgoć, dlatego stosuje się ją w sytuacjach wymagających pozostawania długo w nieruchomej pozycji 

W okresie jesienno-zimowym warto zadbać o swoje zdrowie, dlatego kiedy wybierasz się na trening koniecznie zabierz ze sobą bieliznę i odzież termoaktywną!

Wybierając sportowe ubrania termoaktywne, pamiętaj, aby były dopasowane do ciała, aby mogły spełniać swoje. Jeżeli bielizna termoaktywna nie opina ciała, wilgoć nie jest transportowana na zewnątrz i pot pozostaje na skórze.

Odzież jest stosowana przez piłkarzy, rowerzystów, biegaczy czy narciarzy, a także w oddziałach specjalnych wojska, policji i straży pożarnej. Nie grzeje, a jedynie utrzymuje ciepło wyprodukowane przez organizm. Jeśli się spocimy, wilgoć zostanie odprowadzona na zewnątrz. 

Najdroższe rodzaje tego typu bielizny są produkowane w technologii bezszwowej.

Buty do treningu na sztucznej trawie

Wybór odpowiednich butów piłkarskich to nie tylko zakup obuwia w odpowiednim rozmiarze, ale także powinny być dostosowane do grania czy treningów na różnych typach nawierzchni.

Turfy, jak potocznie nazywa się buty na Orlika, to jedne z najpopularniejsztch produktów wśród piłkarzy i osób lubiących sobie pograć rekreacyjnie w piłkę.

Od 2007 do 2012 roku w programie "Orlik 2012" w ciągu pięciu lat powstało około 2600 obiektów ze sztuczną nawierzchnią, które sprawiają, że dostęp do miejsc gdzie można trenować znajduje się w większości małych i średnich gmin. 

Wybierając się na trening piłkarski na sztucznej nawierzchni warto zabrać ze sobą buty. które noszą nazwę Turfy, ale często określane są jako śniegówki. W tych butach na podeszwie znajduje się kilkadziesiąt niewielkich rozmiarów gumowych korków. Świetnie nadają się do treningu i gry na sztucznej murawie, ponieważ zapewniają dobrą przyczepność do podłoża.

Tego typu kołeczki mają kilka milimetrów długości, więc podeszwa zapewnia doskonały komfort gry na sztucznej murawie. Podczas gry stawy są narażone na duże przeciążenia, a grając w Turfach mamy pewność, że ciężar ciała zostanie równomiernie rozprowadzony na całej powierzchni podeszwy, co zapewni odpowiednią amortyzację. 

Torba czy plecak?

No dobrze. Odzież i bieliznę mamy, buty na trening mamy, więc w co najlepiej całość spakować.

Jeśli potrzebna Ci jest naprawdę duża pojemność konieczna będzie większa torba, jednak zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem aby spakować najpotrzebniejsze rzeczy będzie poręczny i zgrabny plecak.

W cenach za ok 100-200 zł znajdziesz klasyczne i sportowe plecaki VANS, do których spokonie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt na trening czy krótki mecz.

A czy zastanawiałeś się co jest lepsze dla Twojego kręgosłupa? Torba czy plecak? Bardzo dużo osób popełnia błąd, kojarząc plecak jedynie z czasami szkolnymi lub różnego rodzaju podróżami, przez co wybierają na co dzień torby. Okazuje się jednak, że skutki noszenia torby na jednym ramieniu mogą wiązać się poważnymi wadami postawy czy bólami kręgosłupa. Z tego też powodu rehabilitanci bardzo często zachęcają swoich pacjentów do korzystania z plecaków. Dlatego jeżeli wybierasz się na trening i dużą część drogi pokonujesz pieszo - wybierz plecak!

Image by Freepik

 

REKLAMA