REKLAMA
REKLAMA

Częstochowska Liga 6 : Podsumowanie I kolejki oraz zapowiedź drugiego tygodnia rozgrywek

Udostępnij :
Za nami pierwszy tydzień zmagań o mistrzostwo CZL6. Byliśmy świadkami spotkań stosunkowo jednostronnych, a także niespodzianek. Przede wszystkim obejrzeliśmy jednak sporo fajnej piłki i dobrej zabawy na obu naszych boiskach.

W meczach grupy A porażki zanotowali: 4Fun, Wasted Talents, Ogień, a także Animatorzy. Ci pierwsi nie zademonstrowali wiele w spotkaniu przeciwko Tectum Projekt. To raczej ekipa Damiana Klekota będzie się liczyć w walce o czołowe lokaty w grupie. Wasted Talents doznali porażki z licznym, wzmocnionym Klubem Sympatyków Whisky. Młodzież kontrolowała wydarzenia boiskowe, lecz pod koniec zauważalne było w ich szeregach rozprężenie, tak charakterystyczne w poprzednich sezonach. Ogień nie zapłonął zbyt mocno w starciu z Drewpolem. Drużyna mistrzów jesieni i poprzedniej wiosny okazała się w śnieżnej aurze zdecydowanie mocniejsza. Ostatnią z ekip, które kończą pierwszy tydzień z zerem na koncie, są niespodziewanie Animatorzy. Drużyna Adama Studnickiego przegrała z Kozimi Bobkami 9:15 w piątkowym spotkaniu. Oba zespoły dały przy tym kapitalną rozrywkę, a w lidze objawił się nowy kozak – Mateusz Gołda.

W tabeli grupy A prowadzi Drewpol, a w pierwszej czwórce znajdują się jeszcze Kozie Bobki, Tectum Projekt i Klub Sympatyków Whisky. Ogień niespodziewanie zamyka klasyfikację. Być może chłopcy czekają na lepsze temperatury.

Rozgrywki grupy B rozpoczął remis Furnipolu z Warriorsami, który nie byli stawiani w roli faworytów tego spotkania. Zakończyło się ono wynikiem 5:5 i stało na bardzo wysokim poziomie. Liderem grupy po pierwszym tygodniu są… Przeterminowani. W chłopaków wstąpiło drugie życie, co zaowocowało dwoma zwycięstwami w odstępie trzech dni. Najpierw pokonali 7:3 Politechnikę Częstochowską, a następnie niemiło przywitali w lidze Bocar, wygrywając z debiutantami 12:7. Gdyby nie dwa mecze Przeterminowanych, liderem z pewnością byłby AK-Bud. Ekipa Konrada Galanta dokonała nielicznych, choć widocznych wzmocnień i zmiotła z planszy Avizo, wygrywając 14:1. Kurierzy, niestety, nie mieli w tym spotkaniu do powiedzenia absolutnie nic. Dobrze w 1. kolejce poradzili sobie także FC Ravens. Zespół Kruków lepiej odnalazł się na zaśnieżonym boisku i pewnie pokonał aspirującą do walki o pierwszą czwórkę Jogę Bonito 7:1.

W bieżącym tygodniu liderów grup czekają trudne spotkania. Drewpol w środę zagra z watahą młodzieży w postaci Klubu Sympatyków Whisky, natomiast Przeterminowani zmierzą się z Warriors. Co ciekawe, jesienią Przeterminowani pokonali zawodników w czerwonych strojach i mają prawo wierzyć w trzecie z rzędu zwycięstwo. Rozgrywki rozpoczniemy na nieco zdewastowanym przez czwartkowe granie boisku na Dźbowie. Najpierw Bocar powalczy o pierwsze, historyczne punkty z FC Ravens, a później 4Fun spróbuje pokonać Wasted Talents w meczu zespołów, które mają na koncie porażkę w pierwszym tygodniu.

Środa to trzy mecze na TZN-ie. Oprócz wspomnianej konfrontacji Drewpolu z KSW obejrzymy jeszcze bardzo ciekawą potyczkę Kozich Bobków z Tectum Projekt, a także mecz AK-Bud – Politechnika Częstochowska. Wszystkie trzy spotkania zapowiadają się bardzo ciekawie. Niemniej interesująco spoglądamy na mecze czwartkowe. FC Ravens wybiegną na boisko drugi raz w tygodniu, tym razem przeciwko drużynie Furnipolu. Drugim meczem, który zaplanowano na czwartek jest Ogień – Animatorzy. Oba zespoły czują się po pierwszej kolejce rozczarowane i mają prawo myśleć o pokonaniu najbliższych przeciwników. Kończymy 2. serię gier w piątek, gdy oprócz Warriors i Przeterminowanych o punkty powalczą kurierzy z Avizo, a także Joga Bonito.

Liczymy na kolejny tydzień świetnej zabawy i piłkarskich emocji!

REKLAMA