-->

Dwa kroki czerwono-niebieskich do Sokolika

Udostępnij :
akademia

Młodzi piłkarze Akademii Raków Częstochowa rocznik 2009 / Foto. Magdalena Krupa

Młodzi piłkarze Akademii Raków Częstochowa rocznik 2009 podopieczni trenerów Patryka Kajderowicza i Karola Idźkowskiego w niedzielę stoczą decydujące boje o awans do turnieju głównego Sokolika. Jest to jeden z największych turniejów w Europie.  Do zrobienia są tylko a może i aż dwa kroki. Od piątku młodzi adepci futbolu przebywają w Starym Sączu gdzie bazą noclegową jest […]

Młodzi piłkarze Akademii Raków Częstochowa rocznik 2009 podopieczni trenerów Patryka Kajderowicza i Karola Idźkowskiego w niedzielę stoczą decydujące boje o awans do turnieju głównego Sokolika. Jest to jeden z największych turniejów w Europie. 

Do zrobienia są tylko a może i aż dwa kroki. Od piątku młodzi adepci futbolu przebywają w Starym Sączu gdzie bazą noclegową jest przepięknie otoczony górami kameralny pensjonat Dom Pielgrzyma gdzie nocował Jan Paweł oraz takie zespoły młodzieżowe jak Juventus czy Liverpool.

W sobotę od samego rana w Nowym Sączu 18 zespołów walczyło w rozgrywkach grupowych o przepustkę do jutrzejszej fazy finałowej. Młodzi czerwono – niebiescy w pięciu spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa oraz dwa remisy i z dorobkiem 11 punktów zajęli pierwszą lokatę w grupie. Stosunek bramkowy to 29 strzelonych przy 10 straconych. Tym samym awansowali do trzy – zespołowej Ligi Mistrzów gdzie jutro z FASE Szczecin oraz z Lechią Tomaszów Mazowiecki powalczą o główną pulę.

Początek pierwszego meczu z udziałem Rakowa został zaplanowany na godzinę 10.45. Tylko zwycięzca awansuje do czerwcowego wielkiego turnieju Sokolika Dziękujemy przybyłym rodzicom za gorący doping, który niesie młodych piłkarzy rocznika 2009.

Wyniki meczów grupowych:

Akademia Raków – SK Hranica 13:1 Akademia Raków – Sokoliki Stary Sącz 5:2 Akademia Raków – Bardomet Krosno 3:3 Akademia Raków – SMS Rzeszów 3:3 Akademia Raków – Akademia Piłkarska Reissa 5:1

Źródło: Paweł Tyszkowski / Foto. Magdalena Krupa

REKLAMA