Dwa nowe kluby rozpoczęły współpracę z Rakowem

Udostępnij :

Raków Częstochowa : Początek sezonu 2020/21 w Akademii Raków to nie tylko start rozgrywek ligowych. W czwartkowe popołudnie oficjalnie powitaliśmy dwóch nowych członków w Projekcie Klubów Filialnych. Pierwszym z nich jest KS Baszta Rytwiany. To klub, który w swoich strukturach posiada siedem grup młodzieżowych (od U-6 do U-14). Sztab szkoleniowy akademii liczy siedmiu trenerów, w […]

Raków Częstochowa :

Początek sezonu 2020/21 w Akademii Raków to nie tylko start rozgrywek ligowych. W czwartkowe popołudnie oficjalnie powitaliśmy dwóch nowych członków w Projekcie Klubów Filialnych.

Pierwszym z nich jest KS Baszta Rytwiany. To klub, który w swoich strukturach posiada siedem grup młodzieżowych (od U-6 do U-14). Sztab szkoleniowy akademii liczy siedmiu trenerów, w tym dwóch posiadających licencje UEFA A. Jak podkreśla prezes Baszty jednym z głównych powodów dołączenia do klubów filialnych Rakowa był system szkolenia, jaki występuje w Akademii.

– Aby się rozwijać musimy czerpać wzorce od najlepszych. Dyrektor Marek Śledź to prawdziwy fachowiec, który wprowadza najlepszy system szkolenia. Dlatego uznaliśmy, że dołączenie do tego projektu będzie wiązało się z dużymi korzyściami dla naszego klubu – powiedział prezes KS-u Arkadiusz Zapalec. – Już teraz widzimy efekty współpracy z Akademią. Nasz zawodnik Bartosz Kurzębski przyjeżdża na treningi do Częstochowy i ma za sobą występ w jednym ze sparingów. Poza tym chcemy pokazać, że nasi podopieczni mogą podążać określoną ścieżką rozowoju. Jeżeli będą się wyróżniać na tle swoich kolegów, to będą mogli trafić do większego klubu, który zagwarantuje im rozwój na wyższym poziomie. Uważamy także, że nasi trenerzy podniosą swoje kwalifikacje – podsumowuje Zapalec. 

Drugim klubem, który w czwartek podpisał umowę jest LKS Plon Kawęczyn.

– Aktualnie trenuje u nas około pięćdziesięciu młodych adeptów podzielonych na trzy grupy (U-12, U-11 i U-10). Liczba zawodników stale rośnie, a podpisanie umowy z Rakowem sprawi, że kolejni młodzi piłkarze na pewno będą do nas dołączać – powiedział Przemysław Paprocki trener LKS-u. – Podobnie, jak w przypadku klubu z Rytwian, czynnikiem decydującym o podpisaniu umowy z Rakowem była osoba dyrektora Śledzia. Jest to trener, znany w całej Polsce. Model i struktura pracy, jaką wprowadza dyrektor jest wyjątkowa w skali kraju. Chcemy się rozwijać jako klub, zawodnicy i trenerzy. Mamy nadzieję, że dzięki takiej współpracy niektórzy nasi wychowankowie będą mieli okazję zaistnieć w profesjonalnym futbolu. Nawet jeśli jeden piłkarz się „wybije”, to będzie to dla nas bardzo duży sukces – mówi trener Paprocki. 

Program Klubów Filialnych powstał w 2018 roku jako jeden z filarów projektu Akademii RKS Raków. Dziś – po dołączeniu – dwóch nowych członków – zrzesza on dziesięć klubów. W najbliższych dniach to grono ulegnie rozszerzeniu. 

To jest tylko fragment artykułu – przeczytaj całość na witrynie Rakowa Częstochowa

Źródło : Raków Częstochowa