[FOTO / WIDEO] Raków wygrywa przy obecności selekcjonera Fernando Santosa

Raków Częstochowa wygrał 2:0 z Górnikiem Zabrze w meczu 21 kolejki PKO Ekstraklasy. Bramki dla Medalików zdobyli Gutkovskis i Jean Carlos. Na meczu obecny był selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos.

W 6 minucie okazję do zdobycia gola stworzyli sobie goście za sprawą Lukasa Podolskiego. Jego uderzenie prawą nogą trafiło jednak w boczną siatkę.

Cztery minuty później odpowiedzieli Czerwono-Niebiescy i zrobili to na tyle skutecznie, że piłka trafiła do siatki. Świetną akcję wykończył z kilkunastu metrów Vladislavs Gutkovskis.

W 43 minucie na strzał spoza pola karnego zdecydował się Patryk Kun, ale dobrze ustawiony był między słupkami bramkarz Górnika.

Kilkadziesiąt sekund później z akcją popędził jeszcze Ivi Lopez, jednak z ostrego kąta nie trafił w bramkę.

- Wyniki i tabela PKO Ekstraklasa

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od mocnego naporu na bramkę Górnika. Strzałów próbowali Gutkovskis, Ivi i Tudor, ale piłka nie wpadła do siatki.

W 53 minucie Ivi spróbował strzału z rzutu wolnego, jednak piłka wylądowała na górnej siatce.

Tuż przed końcem z kontrą popędził samotnie Jean Carlos i pokonał bezradnego Bielicę, ustalając wynik.

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

Bramki: Gutkovskis 10, Carlos 90

Raków: Kovačević - Tudor, Arsenić (37. Petrasek), Rundić, Carlos, Papanikolaou, Lederman (80. Berggren), Kun, Kochergin (80. Długosz), Ivi (80. Wdowiak), Gutkovskis (86. Musiolik)

Górnik: Bielica - Jensen, Bergstrom, Paluszek, Janża, Mvondo (62. Cholewiak), Kotzke, Wojtuszek (62. Włodarczyk), Pacheco (80. Vrhovec), Okunuki, Podolski (80. Dadok)