[FOTO / WIDEO] Raków z kolejną wygraną!

IMG_7089

W niedzielę 17 marca w meczu kończącym 24 kolejkę Fortuna 1 Ligi, Raków Częstochowa pokonał Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 18 minucie Patrick Friday Eze. Zobacz wszystkie zdjęcia z meczu w naszej galerii – KLIKNIJ Trener Marek Papszun dokonał czterech zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do pucharowego meczu z […]

W niedzielę 17 marca w meczu kończącym 24 kolejkę Fortuna 1 Ligi, Raków Częstochowa pokonał Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 18 minucie Patrick Friday Eze.

Zobacz wszystkie zdjęcia z meczu w naszej galerii – KLIKNIJ

Trener Marek Papszun dokonał czterech zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do pucharowego meczu z Legią. Oprócz Michała Gliwy od pierwszej minuty zagrali m.in. Miłosz Szczepański, Karol Mondek i Patrick Friday Eze.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Obie drużyny spokojnie rozpoczęły grę, szukając sposobności do zdobycia otwierającej bramki w tym meczu.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii – KLIKNIJ

Pierwszą dobrą sytuację wypracował w tym spotkaniu Patryk Kun, który w 16. minucie wbiegł w pole karne Łukasza Budziłka, dograł do Patricka Friday Eze, ale ten został powstrzymany przez jednego z rywali. Dwie minuty później ten sam duet wyprowadził Raków na prowadzenie. Do dośrodkowania Kuna z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Friday Eze i pewnym strzałem głową posłał piłkę do bramki. Było to premierowe trafienie Nigeryjczyka w czerwono-niebieskich barwach.

W 27. minucie przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Petr Schwarz, jednak po jego uderzeniu z rzutu karnego futbolówka uderzyła w poprzeczkę i opuściła boisko. Do końca pierwszej połowy Raków był częściej przy piłce, atakował bramkę Budziłka, jednocześnie uważając, by po jednym z kontrataków Bruk-Bet Termalica nie wyrównała stanu gry. Podopieczni Marka Papszuna zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część spotkania mogła rozpocząć się dla Rakowa od podwyższenia prowadzenia. W sytuacji podbramkowej znalazł się Miłosz Szczepański, który dobijając strzał Friday Eze, uderzył w słupek bramki Łukasza Budziłka.

Karol Mondek wywalczył z drużyną Rakowa awans do Ekstraklasy. / foto: astar.czest.pl

Piłkarze z Niecieczy także szukali swoich szans. W 58. minucie strzał zza pola karnego oddał Rafał Grzelak, a pięć minut później prosto w Michała Gliwę uderzył Artem Putiwcew. W odpowiedzi lewą stroną boiska pognał Marcin Listkowski, dograł w pole karne, ale tam czujność zachowali defensorzy Bruk-Bet Termaliki.

Raków Częstochowa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 [ZOBACZ SKRÓT]

W następnej kolejce Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. To spotkanie odbędzie się 23. marca (sobota) o godzinie 16:00.

Raków Częstochowa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0) 1:0 – 16′ Friday Eze

Raków Częstochowa: Gliwa – Petrasek, Niewulis, Kasperkiewicz, Mondek (88. Góra), Sapała, Schwarz, Kun, Listkowski (73. Malinowski), Szczepański, Friday Eze (77. Musiolik)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Budziłek – Sadzawicki, Grzelak, Putivtsev, Miković, Skóraś, Wlazło, Jovanović (78. Purece), Kupczak, Misak (61. Gergel), Gutkovskis

Zobacz wyniki i tabelę Fortuna 1 Ligi Wszystkie zdjęcia z meczu w naszej galerii – KLIKNIJ

Źródło: własne / rksrakow.pl