-->

I faza XXVI edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy za nami

Udostępnij :
DSCN6004

Niedziela 2 lutego to ostatnia seria spotkań I fazy XXVI edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Wiele meczy miało kluczowe znaczenia w walce o zakwalifikowanie się do grupy mistrzowskiej. Wyniki tego dnia były najważniejsze, co powinno sugerować, że na boisku będziemy oglądać tzw. piłkarskie szachy… nic bardziej mylnego. Ambitna postawa drużyn, walka fair […]

Niedziela 2 lutego to ostatnia seria spotkań I fazy XXVI edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Wiele meczy miało kluczowe znaczenia w walce o zakwalifikowanie się do grupy mistrzowskiej. Wyniki tego dnia były najważniejsze, co powinno sugerować, że na boisku będziemy oglądać tzw. piłkarskie szachy… nic bardziej mylnego. Ambitna postawa drużyn, walka fair play i niespodzianki – to wszystko miało miejsce w ostatnim w dniu, który miał wyjątkową datę – 02.02.2020. Michaś – Nobilito to zestawienie zawodników grających ze sobą od lata, znających się bardzo dobrze i wiedzących jak zachowywać się w meczach podwyższonego ryzyka. W niedzielę spokojna, poukładana gra i komplet zwycięstw. Niespodzianka miała miejsce już w drugim meczu tego dnia bo mające wysokie ambicje Zawodzie & Friends walczyło o życie, jednak Kłomnice nie zamierzały nikomu oddawać punktów i pomagać w awansie. Walka na całej długości i szerokości boiska nie przyniosła bramek dla Zawodzia, ale za to dwa razy ich bramkarz musiał wyciągać piłkę ze swojej bramki. Pretendenci do awansu mieli swoje szanse, jednak zabrakło zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Ciekawym widowiskiem był mecz Grubasów i MK Team. Grubasy bardzo dobrze taktycznie rozpoczęli to spotkanie. Dla nich ten mecz też był bardzo ważny a naprzeciw nich drużyna o bardzo dużym potencjale i umiejętnościach. Dużo walki, 3 bramki i ostatecznie bardziej wyrachowana drużyna MK Team zgarnęła komplet punktów, natomiast Grubasy nie mają się czego wstydzić – zagrali naprawdę święte spotkanie. Warto jeszcze wspomnieć o wisience na torcie I fazy, a były to dwa spotkania, w których brała udział drużyna Jędryka Klub 54 Exact Systems. Najpierw pełne emocji i zwrotów akcji spotkanie z Jagiellonami, które ostatecznie klubowicze wygrali rzutem na taśmę a później batalia z Romtransem, która zakończyła się podziałem punktów. Oba te mecze naprawdę trzymały w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Porażka Jagiellończyków oznacza, że zeszłoroczni wicemistrzowie nie awansowali w tym roku do grupy mistrzowskiej co jest największą niespodzianką I etapu tegorocznej Ligi Futsalu.

Wyniki spotkań z 2 lutego:
Michaś-Nobilito - Przeterminowani 5:0
(K. Sierociński, Ł. Pietrasiński, P. Bański, P. Pusty, M. Skoczek)
Gmina Kłomnice - Team ZWD & friends 2:0
(J. Suliga, A. Franc)
Michaś-Nobilito - ZIB Bernat Miedźno 1:0
(Ł. Pietrasiński)
Przeterminowani - Kozi i Przyjaciele 5:2
(P. Łyszczarz-2, Br. sam., T. Lamik, A. Stacherczak --- M. Kurek, M.
Kozłowski)
Grubasy - MK Team 1:2
(K. Weber --- M. Kubanek, R. Brzeziński)
Old Boys Czarny Las - ZF Group Polska 2:7
(P. Golis-2 --- P. Jura-2, D. Wąsek-2, T. Rusiniak-2, A. Psiuk)
Jędryka Klub 54 Exact Systems - Jagiellończycy 3:2
(A. Żmuda-2, A. Janoszka --- G. Nowak-2)
Abstynent - Orlikowscy Team 3:0
(P. Michalak, T. Kała, P. Grabiec)
Jędryka Klub 54 Exact Systems – Romtrans 2:2
(P. Sławuta, W. Turek --- R. Zając, R. Zych)
Wichry - Ooh La La 0:4
(Ł. Gliński-2, Br. sam., K. Dąbrowski)
Amator/CNC - Tadex 2:3
(A. Kostyra, P. Wysocki --- M. Kaźmierczak, D. Ciepał, M. Kręblewski)

Ostateczne klasyfikacje i statystyki po I etapie rozgrywek oraz harmonogram spotkań II etapu zostaną opublikowane po rozpatrzeniu protestów jakie wpłynęły do organizatora.

Źródło: mosir.pl / Marcin Mazik

REKLAMA