REKLAMA
REKLAMA

[FOTO] Jakie drużyny awansują do Okręgówki?

Udostępnij :
IMG_1296

Wiadomo już, że w nowym sezonie Klasy Okręgowej ponownie zobaczymy Jedność Boronów. Drużyna wraca do Okręgówki po roku przerwy spędzonym w lublinieckiej Klasie „A”. W najbliższy weekend okaże się natomiast, jakie zespoły z częstochowskiej Klasy „A” uzyskają awans do Klasy Okręgowej. W Grupie I walka o miejsce premiowane awansem będzie się toczyć pomiędzy trzema drużynami. […]

Wiadomo już, że w nowym sezonie Klasy Okręgowej ponownie zobaczymy Jedność Boronów. Drużyna wraca do Okręgówki po roku przerwy spędzonym w lublinieckiej Klasie „A”.

W najbliższy weekend okaże się natomiast, jakie zespoły z częstochowskiej Klasy „A” uzyskają awans do Klasy Okręgowej.

W Grupie I walka o miejsce premiowane awansem będzie się toczyć pomiędzy trzema drużynami. Najciekawiej zapowiada się spotkanie pomiędzy Ajaksem Częstochowa, a Lotem Konopiska. Obie drużyny mają jeszcze szansę na awans, chociaż w lepszej sytuacji znajduje się Lot, który prowadzi w tabeli z 53 punktami na koncie. Na drugiej pozycji znajduje się Grom Cykarzew (51 punktów) i w sobotę drużyna zmierzy się z Okszą Łobodno. Trzecia lokata należy do Ajaksu (50 punktów) i zawodnicy z Częstochowy, aby myśleć o awansie muszą pokonać Lot i liczyć na potknięcie drużyny z Cykarzewa.

26 kolejka Klasy "A" gr. I:
Ajaks Częstochowa - Lot Konopiska 
Orlik Blachownia - Liswarta Popów 
Sokół Wręczyca - Grom Miedźno 
Błękitni Libidza - Płomień Częstochowa 
Grom Cykarzew - Oksza Łobodno 
Płomień Czarny Las - Alkas Aleksandria 
Victoria Częstochowa - Naprzód Ostrowy
Zobacz aktualną tabelę Klasy „A” gr.I

Galeria zdjęć z meczu Dąbrowianka Dąbrowa Zielona – Unia Rędziny

Zobacz całą galerię z meczu Dąbrowianka – Unia

W Grupie II walka o awans toczy się między dwoma zespołami. Liderem jest Unia Rędziny (63 punkty). Drużyna prowadzona przez Oskara Operacza w sobotę zmierzy się z walczącym o utrzymanie Metalem Rzeki Wielkie. Obie drużyny mają więc o co grać. Druga lokata należy do Czarnych Starcza (62 punkty), w ostatniej kolejce zespół zagra z Orkanem Rzerzęczyce i aby myśleć o awansie musi wygrać oraz liczyć na potknięcie Unii.

26 kolejka Klasy "A" gr. II:
Kmicic Kruszyna - LZS Mrzygłód 
Pilica Koniecpol - Dąbrowianka Dąbrowa Zielona 
Unia Rędziny - Metal Rzeki Wielkie 
Czarni Starcza - Orkan Rzerzęczyce 
Sokół Olsztyn - Start Soborzyce 
KS Złoty Potok - Jura Niegowa 
Sparta Szczekociny - LKS Kamienica Polska
Zobacz aktualną tabelę Klasy „A” gr.II

Źródło: własne / Olga Tyrek

REKLAMA