REKLAMA
REKLAMA

Klasa „A” w ten weekend wznawia rozgrywki!

Udostępnij :
IMG_3312

Orkan Rzerzęczyce – Unia Rędziny / foto. Ilona Wołek

Po prawie 4 miesiącach przerwy, w weekend 16-17 marca swoje rozgrywki wznawiają zespoły w częstochowskich Klasach „A”! W grupie pierwszej częstochowskiej „A-klasy” w walce o awans liczą się głównie cztery drużyny: Ajaks Częstochowa, LOT Konopiska, Victoria Częstochowa oraz Płomień Czarny Las. W rundzie jesiennej rozegrano w sumie 91 spotkań. Łącznie zdobyto 343 bramki co daje […]

Po prawie 4 miesiącach przerwy, w weekend 16-17 marca swoje rozgrywki wznawiają zespoły w częstochowskich Klasach „A”!

W grupie pierwszej częstochowskiej „A-klasy” w walce o awans liczą się głównie cztery drużyny: Ajaks Częstochowa, LOT Konopiska, Victoria Częstochowa oraz Płomień Czarny Las.

W rundzie jesiennej rozegrano w sumie 91 spotkań. Łącznie zdobyto 343 bramki co daje średnią 3.77 goli na mecz. Aż w 44 meczach górą byli gospodarze, w 37 meczach punkty wywozili goście, a w zaledwie 10 meczach padały remisy.

Najwyższe zwycięstwo padło w meczu LOT Konopiska – Płomień Częstochowa. Gospodarze po jednostronnym meczu wygrali aż 9:0.

Najlepszą ofensywę posiada LOT Konopiska. Zespół z Konopisk do tej pory zdobył 42 bramki z kolei najszczelniejszą obronę ma w swoich szeregach Ajaks Częstochowa. W 13 spotkaniach zawodnicy z Częstochowy stracili zaledwie 12 bramek.

W rundzie jesiennej najdłuższą serie zwycięstw miał Ajaks Częstochowa – 7 wygranych spotkań pod rząd. Aż przez 10 spotkań punktów nie mogła zdobyć Liswarta Popów.

Zobacz zestaw par i aktualną tabelę Klasy „A” gr. I

W grupie drugiej o awans bić się może jeszcze sześć zespołów. Najbliżej celu jest Unia Rędziny, która na ten moment ma pięć punktów przewagi nad Czarnymi Starcza.

Za Unią i Czarnymi znajdują się LKS Kamienica Polska, Start Soborzyce, LZS Mrzygłód oraz Kmicic Kruszyna. Kmicic znajdujący się na szóstym miejscu traci już 15 punktów do Rędzińskiej Unii, a trzecia LKS dziesięć punktów. Walka o mistrzostwo na pewno będzie bardzo ciekawa.

Najwyższą wygraną rundzie jesiennej zanotowała Unia Rędziny, która rozbiła na własnym boisku Dąbrowiankę Dąbrowę Zieloną 11:0. Warto zaznaczyć, że Dąbrowianka przyjechała do Rędzin w niepełnym składzie i należą im się olbrzymie brawa za ambitną grę i wole walki.

Mimo takiej wysokiej wygranej to nie Unia Rędziny ma najlepszą ofensywę ligi. Czarni Starcza w 13 spotkaniach zdobyli 51 bramek z czego aż 30 zdobył duet Łukasz Nowak i Łukasz Krzyczmanik.

Jak na lidera przystało Unia Rędziny traci w tym sezonie najmniej bramek – tylko 10. Zgodnie z oczekiwaniami podopieczni Oskara Operacza mogą się poszczycić najdłuższą serią zwycięstw, która utrzymywała się przez 8 spotkań. Najdłuższą serie porażek zanotował KS Złoty Potok – 7 porażek pod rząd.

Zobacz zestaw par i aktualną tabelę Klasy „A” gr. II

Autor: Kamil Szymczak

REKLAMA