REKLAMA
REKLAMA

Liga Futsalu: W najbliższą niedzielę zakończą I etap rozgrywek !

Udostępnij :
IMG_2114

W niedziele ! / foto: astar.czest.pl

W niedzielę 10 lutego rozegraliśmy jedne z ostatnich spotkań I etapu Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy (ostatnie mecze zaplanowane są na 17.02.2019). W każdym meczu dało się wyczuć bardzo mocne nastawienie na zwycięstwo i jak najlepszą pozycję w tabeli przed II etapem. A doskonale wiemy, że jeśli dwa zespoły są nastawione bardzo ofensywnie […]

W niedzielę 10 lutego rozegraliśmy jedne z ostatnich spotkań I etapu Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy (ostatnie mecze zaplanowane są na 17.02.2019). W każdym meczu dało się wyczuć bardzo mocne nastawienie na zwycięstwo i jak najlepszą pozycję w tabeli przed II etapem. A doskonale wiemy, że jeśli dwa zespoły są nastawione bardzo ofensywnie to na boisku zdarzyć się może dosłownie wszystko.

Jagiellończycy w konfrontacji z Romtransem idealnie wypunktowali swoich rywali, którzy chyba nie spodziewali się tak niekorzystnego dla siebie obrotu sytuacji. „Pomarańczowi” walczyli ambitnie jednak było to za mało na będących w dobrej formie Jagiellonów. Jagiellończycy dwa mecze – komplet punktów (drugi przez walkower), natomiast Romtrans odegrał się na BT Turysta, którego pokonał 5:1.

Małym zaskoczeniem była wygrana Tadexu z Zawodziem, który liderował swojej grupie. Tadex zagrał jednak bardzo mądrze, spokojnie i co najważniejsze – skutecznie, udowadniając że w naszej lidze nie można nikogo skazywać ani na zwycięstwo ani na porażkę a wszystko na sam koniec i tak weryfikuje boisko.

Dobry mecz rozegrali reprezentanci Wichrów i ZF Group. Ostatecznie zwyciężyli Ci pierwsi a drugim pozostał lekki niedosyt, który będą mogli zaspokoić dopiero w następną niedzielę.

MK Team – ZC Michaś, to zestawienie nazw drużyn w zupełności wystarczy za najlepszą zapowiedź meczu i wszyscy, którzy go oglądali nie zawiedli się ani trochę. Pierwsza część rywalizacji ze wskazaniem na „cukierników”, którzy po 4 minutach prowadzili 3:0 i wydawało się, że MK Team zostanie zmieciony z parkietu po końcowym gwizdku sędziego!! Co znaczy jedność, drużyna i duch walki – to pokazali nam jednak zawodnicy MK Team w drugiej części spotkania. Ostatecznie ZC Michaś zainkasował komplet punktów, ale to spotkanie pokazało, że w tej lidze nie ma żartów a koncentrację trzeba zachować do samego końca.

Jędryka Klub 54 z lekkim akcentem szczęścia pokonał Amatorów, którzy też pokazali waleczny charakter i mało brakło, aby napsuli więcej krwi jednemu z kandydatów do walki o mistrzostwo. Grubasy i ZIB Bernat Miedźno podzielili się punktami, Old Boys Czarny Las nie oparł się sile rażenia ekipy Raków i Przyjaciele a na zakończenie dnia Gmina Kłomnice minimalnie okazała się lepsza od debiutantów – Dachy Orlikowscy, którzy mimo porażki, piłkarsko pokazują się z bardzo dobrej strony.

Na początku rozgrywek życzyliśmy sobie aby ostatnie spotkania I etapu w obu grupach nie były tylko formalnością i żeby o to kto grał będzie w grupie mistrzowskiej w II etapie walka trwała do samego końca. Mniej więcej w połowie I etapu wydawało się już jednak, że bez większych problemów w obu grupach można z dużym prawdopodobieństwem wskazać drużyny, które awansują do grupy mistrzowskiej. Na szczęście druga połowa I etapu potoczyła się tak, że walka o 3 i 4 miejsca w obu grupach trwać może do ostatniego meczu. Wszystko przez to, że faworyci zaczęli gubić punkty (jak np. w ostatnich meczach ZIB, Zawodzie czy też MK Team) a inni (Wichry i Raków i Przyjaciele) konsekwentnie zbierają punkty gdzie się da i depczą już czwartym drużynom w obu grupach po piętach. I tak w grupie A pewni awansu mogą być ZC Michaś i Klub 54 a o 3 i 4 miejsce w najbliższą niedzielę walczyć będą ZIB, MK Team i Raków i Przyjaciele. Różnice w tabeli i to kto z kim będzie grał pokazują, że możliwości jest kilka, choć MK Team z tej trójki ma największe szanse na awans. Kluczowym może okazać się mecz Zib-u z MK Team, który i tak zapowiadał się ciekawie. W grupie B z awansu do grupy mistrzowskiej już mogą się cieszyć Jagiellończycy i Romtrans. Co do 3 i 4 miejsca na koniec I etapu to scenariuszy jest kilka. Ochotę na nie mają Zawodzie, Abstynent i Wichry. Zawodzie ma trudnych przeciwników i o punkty w najbliższą niedzielę będzie im bardzo trudno. Dużo zależeć będzie od pojedynku Wichrów z Abstynentem, który rozgrywany już będzie po meczach Zawodzia. Wichry do Abstynenta tracą tylko 2 punkty i zwycięstwo pozwoli im przeskoczyć rywali w tabeli. Ale to dalej nic jeszcze nie gwarantuje bo……… Najlepiej zobaczyć to wszystko na własne oczy. Oczywiście na bieżąco po każdym meczu z biura zawodów informować będziemy o sytuacjach w tabelach obu grup. Zapraszamy w najbliższą niedzielę do Hali „Polonia”. Wstęp wolny!!!

Wyniki spotkań z 10 lutego:

Jagiellończycy – Romtrans 4:1 (G. Nowak. Z. Kołbasiuk, K. Lazik, A. Radosz — P. Krupiński)

Tadex – Zawodzie 4:2 (P. Mesjasz-2, P. Kokot-2 — S. Hein-2)

Jagiellończycy – CNC Wieczorek 3:0 wo.

Wichry – ZF Group 3:2 (P. Wysocki. A Pawlikowski, J. Baran — M. Dul, P. Bajor)

BT Turysta – Romtrans 1:5 (A. Skoczek — J. Chłód-2, W. Góra, J. Dul, A. Stacherczak)

MK Team – ZC Michaś 4:6 (R. Cierpiński, M. Kubanek, M. Rychter, R. Brzeziński — A. Szymczyk, Ł. Pietrasiński-2, M. Skoczek, T. Szymczak, br. sam.)

Amator – Jędryka Klub 54 Exact Systems 2:3 (J. Dziedzic, W. Langier — M. Dębski, P. Lewandowski, A. Janoszka)

Grubasy – ZIB Bernat Miedźno 2:2 (J. Wąsowicz, P. Warocki — R. Mucha-2)

Old Boys Czarny Las – Raków i Przyjaciele 0:6 (P. Podwysocki, R. Załęski, K. Mrożek, J. Cianciara, K. Rogozik, K. Stępień)

Gmina Kłomnice – Dachy Orlikowscy 3:2 (P. Urbaniak, Ł. Lampe-2 — R. Skoczylas, M. Kucharski)

Terminy kolejnych spotkań: 17.II. – Niedziela – (17 spotkań) grupy A i B 11.30 – Amator – ZC Michaś 12.00 – Gmina Kłomnice – Old Boys Czarny Las 12.30 – Amator – Raków i Przyjaciele 13.00 – Old Boys Czarny Las – Jędryka Klub 54 Exact Systems 13.30 – Gmina Kłomnice – ZIB Bernat Miedźno 14.00 – Raków i Przyjaciele – Dachy Orlikowscy 14.30 – MK Team – ZIB Bernat Miedźno 15.00 – Grubasy – Dachy Orlikowscy 15.30 – Jagiellończycy – Zawodzie 16.00 – MK Team – Grubasy 16.30 – Zawodzie – Romtrans 17.00 – Jagiellończycy – ZF Group 17.30 – Tadex – Romtrans 18.00 – Wichry – Abstynent 18.30 – CNC Wieczorek – ZF Group 19.00 – Wichry – BT Turysta 19.30 – CNC Wieczorek – Abstynent

Tabela GRUPA A / źródło: mosir.pl Tabela GRUPA B / źródło: mosir.pl

Źródło: Marcin Mazik / mosir.pl

REKLAMA