Na otwarcie sezonu zwyciężyły Warriors oraz Świeżaki!

56447508_2223716567684583_6693815915043094528_n

Rozgrywki Częstochowskiej Ligi Szóstek już wystartowały ! / foto: facebook.com

Spotkanie o 19:45 lepiej rozpoczęli goście, którzy wypracowali sobie więcej sytuacji w początkowej fazie meczu. Nie potrafili jednak żadnej z nich wykorzystać, co zemściło się skutecznym kontratakiem gospodarzy w dziesiątej minucie meczu. Ta jedna bramka wystarczyła do tego, aby to Kozioł wraz z Przyjaciółmi schodzili na przerwę z minimalna przewagą. Warriorsi poprawili skuteczność w drugich […]

Warriorsi poprawili skuteczność w drugich dwudziestu pięciu minutach i po tym jak doprowadzili do remisu (30′), następnie zapewnili sobie zwycięstwo trafiając dwukrotnie w krótkim odstępie czasu (40′ i 42′). Drużyna gospodarzy nie była w stanie już odwrócić losów tej rywalizacji i pierwsze punkty na koncie Wojowników stały się faktem.

W meczu o 20:45 obejrzeliśmy dużo więcej goli. Początek w wykonaniu beniaminka był piorunujący, bowiem już w dziesiątej minucie prowadzili 3:0. Tadex jednak broni nie złożył i próbował wrócić do gry. Pierwszy gol dla nich padł w 11 minucie, drugi w 22 i to otwierało nam ten mecz na nowo i zapowiadało ekscytującą druga odsłonę. W niej jednak ponownie skuteczniejsi byli piłkarze Świeżaków, notując fantastyczne 10 minut (miedzy 30, a 40), kiedy trafili do bramki Tadexu aż czterokrotnie.

Żołto-niebiescy wciąż się nie poddawali i zbliżyli się na odległość dwóch bramek (5:7) na kilka minut przed końcem, lecz było to niestety wszystko na co było ich stać tego wieczoru. Pechowo stracona bramka na 5:8 definitywnie zamknęła temat zwycięzcy tego meczu. Warto odnotować świetny występ Fabiana Orlikowskiego, który do hattricka dołożył asystę, czym bardzo mocno przyczynił się do sukcesu swojej drużyny.

Pierwsze koty za ploty, obejrzeliśmy dwa fajne mecze już na inauguracje i nie pozostaje nam nic innego jak czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Póki co Świeżaki i Warriors postawili pierwszy krok ku grupie mistrzowskiej. Gratulacje !

Kozioł i Przyjaciele vs. Warriors 1:3 ( 1:0 )

Tadex vs. Świeżaki 5:8 ( 2:3 )