REKLAMA
REKLAMA

Ostatni mecz Rakowa na zapleczu Ekstraklasy i feta na Bieganie!

Udostępnij :
MG_1588

Kibice Czerwono-Niebieskich zapewne mają już plan na sobotę 18 maja. O godzinie 17:30 na Stadionie przy ul. Limanowskiego swój ostatni mecz w Fortuna 1 Lidze zagra częstochowski Raków. Rywalem drużyny prowadzonej przez Marka Papszuna będą Wigry Suwałki. Dla Czerwono-Niebieskich będzie to ostatni mecz na zapleczu Ekstraklasy, gdyż drużyna zapewniła sobie już awans do najwyższej klasy […]

Kibice Czerwono-Niebieskich zapewne mają już plan na sobotę 18 maja. O godzinie 17:30 na Stadionie przy ul. Limanowskiego swój ostatni mecz w Fortuna 1 Lidze zagra częstochowski Raków. Rywalem drużyny prowadzonej przez Marka Papszuna będą Wigry Suwałki.

Dla Czerwono-Niebieskich będzie to ostatni mecz na zapleczu Ekstraklasy, gdyż drużyna zapewniła sobie już awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Ostatni mecz nie będzie jednak przez zawodników „przechodzony”, gdyż częstochowianie nie mają jeszcze zapewnionego 1 miejsca w ligowej tabeli, a po znakomitym sezonie to jest ich kolejny cel.

Karol Noiszewski w listopadzie zadebiutował w Fortuna 1 Lidze. / foto: astar.czest.pl

„Nie zadowolił nas sam awans do Ekstraklasy. Naszym celem jest zwycięstwo w sobotnim spotkaniu z Wigrami i przypieczętowanie mistrzostwa ligi. Każdy z nas da z siebie wszystko, by w sobotę zdobyć trzy punkty i ucieszyć naszych kibiców.” – powiedział zawodnik Rakowa Karol Noiszewski.

Po 33 kolejkach Raków jest liderem tabeli z 70 punktami na koncie. Częstochowianie mają 2 punkty przewagi nad ŁKS-em Łódź. Sobotni rywal Rakowa – Wigry Suwałki plasuje się na 16 pozycji (jest to miejsce spadkowe). Zawodnicy Wigier tracą do bezpiecznego 15 miejsca, na którym znajduje się GKS Katowice trzy punkty i za wszelką cenę będą chcieli dogonić drużynę ze stolicy Śląska.

Kurs na zwycięstwo Rakowa wynosi 1.42, na remis 4.60, a zwycięstwo Wigier 6.51.

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Sebastian Jarzębak z Bytomia. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:30.

Zobacz zestaw par 34 kolejki Fortuna 1 Ligi

Po zakończonym spotkaniu Klub zaprasza wszystkich kibiców na Plac Biegańskiego, gdzie odbędzie się FETA z okazji awansu Rakowa do Ekstraklasy.

Plan sobotniej FETY na Placu Biegańskiego / źródło: rksrakow.pl

Źródło: własne / rksrakow.pl / 90minut.pl

REKLAMA