-->

Piłkarze Akademii Raków wygrywają eliminacje do 9 edycji Turnieju Sokolika

Udostępnij :
akademia

Młodzi piłkarze Akademii Raków Częstochowa rocznik 2009 / Foto. Magdalena Krupa

Z wielkim przytupem zakończyły się nowosądeckie eliminacje do Turnieju Sokolik Cup 2019, które odbyły się w dniach 6-7.10.2018r. na boiskach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Podczas dwóch dni aż 18-ście drużyn z Polski i zagranicy (w tym Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin, Cracovia Kraków, Lechia Tomaszów Mazowiecki, FASE Szczecin czy też SMS Rzeszów i […]

Z wielkim przytupem zakończyły się nowosądeckie eliminacje do Turnieju Sokolik Cup 2019, które odbyły się w dniach 6-7.10.2018r. na boiskach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Podczas dwóch dni aż 18-ście drużyn z Polski i zagranicy (w tym Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin, Cracovia Kraków, Lechia Tomaszów Mazowiecki, FASE Szczecin czy też SMS Rzeszów i Junior Mińsk z Białorusi) rywalizowało między sobą o jedno miejsce uprawniające do gry w finałach największego turnieju kategorii U-10 w Europie Środkowej i Wschodniej- Sokolik Cup.

Formuła eliminacji, jak się później okazało była na tyle wymagająca, że nawet takim tuzom w świecie dziecięcej piłki nożnej, jak Pogoń Szczecin nie udało się awansować do finałowej trójki. Jak przyznają organizatorzy, trenerzy, a także rodzice obserwujący widowisko- poziom sportowy turnieju został zawieszony bardzo wysoko. Stąd też w niektórych spotkaniach padały hokejowe niemal wyniki, a tempo rozgrywanych przez młodych piłkarzy akcji przyprawiało o ból głowy nawet najbardziej skoncentrowanych sędziów.

Ostatecznie jednak w niedzielę o zwycięstwo w całych eliminacjach walczyły drużyny FASE Szczecin, Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz Rakowa Częstochowa. To właśnie ten ostatni zespół zwyciężył w rozgrywkach i podobnie jak ich rok starsi koledzy w zeszłym sezonie, wywalczył sobie prawo do gry w finałowym turnieju Sokolika, który odbędzie się na boiskach Sokoła Stary Sącz w czerwcu 2019 roku.

Najlepszym strzelcem turnieju został Marceli Pawlaczyk z drużyny Pogoni Szczecin.  Najlepszym bramkarzem przez gremium trenerów został uznany Antoni Pawełkiewicz z Lechii Tomaszów Mazowiecki, natomiast MVP wybrano Dawida Kasperczyka z zespołu zwycięzców turnieju – Rakowa Częstochowa.

Serdeczne podziękowania należą się szczególnie Tomaszowi Popieli, który odpowiadał za poziom sportowy eliminacji i jako poważana osobistość w świecie piłki młodzieżowej przyczynił się w znacznym stopniu do organizacji imprezy.

Ponadto pragniemy podziękować Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu za udostępnienie pięknego obiektu Instytutu Kultury Fizycznej, którego efektowność i funkcjonalność fantastycznie komponuje się z tego typu imprezami.

Źródło: FB.com/turniejsokolika / turniejsokolikastarysacz.pl

REKLAMA