REKLAMA
REKLAMA

Plan Znicza na okres przygotowawczy do IV ligi

Udostępnij :
znicz1-0

Znicz Kłobuck po dość spektakularnym awansie do IV ligi rozpocznie niebawem przygotowania do gry na tym poziomie rozgrywek. Znani są już sparingpartnerzy kłobuckiej drużyny. Stosunkowo rzadko się zdarza, by beniaminek jakichkolwiek rozgrywek był stawiany w roli faworyta do uplasowania się na jednej z najwyższych pozycji w tabeli. Tak właśnie jest w wypadku Znicza, który w […]

Znicz Kłobuck po dość spektakularnym awansie do IV ligi rozpocznie niebawem przygotowania do gry na tym poziomie rozgrywek. Znani są już sparingpartnerzy kłobuckiej drużyny.

Stosunkowo rzadko się zdarza, by beniaminek jakichkolwiek rozgrywek był stawiany w roli faworyta do uplasowania się na jednej z najwyższych pozycji w tabeli. Tak właśnie jest w wypadku Znicza, który w ostatnich dwóch sezonach ligowych, w ciągu 60 meczów, przegrał tylko dwa razy i raz zremisował. Tym samym przestraszył niejako IV-ligowe tuzy, którymi bez wątpienia można nazwać GKS Szombierki Bytom czy Wartę Zawiercie.

Kłobucczanie plan pod tytułem „IV liga” wdrożą w życie 17 lipca, kiedy to zagrają pierwszy mecz kontrolny, przygotowujący zespół do zbliżającego się sezonu 2019/2020. Właśnie tego dnia Znicz zagrać ma na wyjeździe z Pogonią Kamyk, czyli z zespołem, z którym w ubiegłym sezonie mierzył się dwa razy w lidze okręgowej.

Raptem trzy dni później na stadionie przy ulicy Sportowej w Kłobucku gospodarze podejmą OKS Olesno, jedenasty zespół IV ligi grupy opolskiej. Z kolei 24 lipca Znicz zagra na wyjeździe z Włókniarzem Żelów, ósmą drużyną łódzkiej IV ligi. Następnie, po upływie trzech dób, kłobucczanie znów udadzą się do województwa ze stolicą w Łodzi, gdzie zmierzą się z Wartą Działoszyn, tym razem jedenastą ekipą IV ligi. Ostatnim sparingiem Znicza będzie domowy pojedynek z Motorem Praszka, beniaminkiem opolskiej klasy okręgowej.

Kłobucczanie po 27 latach wracają do IV ligi. Tym razem wydaje się, że zabawią minimum na tym szczeblu dłużej niźli przed dwudziestu siedmiu laty. Śląski Związek Piłki Nożnej ogłosił na początku lipca terminarz rozgrywek. Już w pierwszej kolejce, zaplanowanej na 10 sierpnia, Znicza czeka nie lada wyzwanie – spotkanie przed własną publicznością z drużyną, która przed sezonem grała jeszcze w III lidze – Ruchem Radzionków. Z drugiej jednak strony kłobucczanie nieraz udowodnili, że lubią grać z takimi drużynami. W ostatnim sezonie Ligi Okręgowej „Football Factory” w starciu z ówczesnym spadkowiczem z IV ligi, Spartą Lubliniec, Znicz rozgromił rywala strzelając aż osiem bramek!

Grupę pierwszą IV ligi śląskiej zwyciężyła w tym roku Polonia Bytom, która po remisowych meczach barażowych z LKS-em Czaniec, zwycięzcą grupy drugiej, zameldowała się w III lidze. Kto tym razem zajmie pierwszą pozycję w tabeli? Na pewno w roli faworytów stawiane są zespoły takie jak GKS Szombierki Bytom, które otwarcie przyznają, że ich celem jest awans do III ligi, Warta Zawiercie, tegoroczny wicemistrz IV ligi, czy Polonia Poraj, która od dłuższego czasu planuje wznieść się na wyższy ligowy poziom. Chętnych na awans przed sezonem jest wielu, ale to jego trwanie zweryfikuje miejsca w szeregu każdej z drużyn.

Autor / foto : Tomasz Nowakowski

REKLAMA
REKLAMA