Podsumowanie meczów ligowych Akademii

Udostępnij :

Raków Częstochowa : Sześć zwycięstw, jeden remis i jedna porażka – to bilans naszych drużyn podczas ostatnich meczów ligowych. Weekend rozpoczął się bardzo udanie dla czerwono-niebieskich. Zespół U-11 pokonał na własnym boisku Zielonych Żarki 24:2.   W sobotę na Limanowskiego dzień meczowy rozpoczął się od wysokiego zwycięstwa Akademii (U-10) z Maratonem Waleńczów 24:0. Następnie w […]

Raków Częstochowa :

Sześć zwycięstw, jeden remis i jedna porażka – to bilans naszych drużyn podczas ostatnich meczów ligowych.

Weekend rozpoczął się bardzo udanie dla czerwono-niebieskich. Zespół U-11 pokonał na własnym boisku Zielonych Żarki 24:2.

W sobotę na Limanowskiego dzień meczowy rozpoczął się od wysokiego zwycięstwa Akademii (U-10) z Maratonem Waleńczów 24:0. Następnie w meczu CLJ ekipa U-17 trenera Sebastiana Rybaka zgarnęła 3 punkty w konfrontacji z Gwarkiem Zabrze (5:0) (Szczegóły spotkania TUTAJ). W ostatnim pojedynku domowym tego dnia zespół U-13 musiał uznać wyższość GKS Tychy (0:2). 

W jedynym meczu wyjazdowym grupa U-14 uległa piłkarzom ze starszego rocznika GKS-u Tychy 0:6. 

W niedzielę na Limanowskiego przyjechał niepokonany w 1. Lidze wojewódzkiej Górnik Zabrze. Zespół U-19 prowadzony przez trenera Roberta Brzezińskiego po bolesnej porażce w Chorzowie chciał jak najszybciej się zrehabilitować. I ta sztuka Rakowa udała się w stu procentach. Nasz zespół wygrał z Górnikiem 1:0 po bramce Eryka Waszkiewicza w 54. minucie. Zabrzanie stracili pierwsze punkty w rozgrywkach, co wykorzystał nasz zespół awansując na pierwsze miejsce w tabeli (Raków, Górnik Chorzów S.A. – mają po 28 punktów). Zwycięską passę kontynuuje zespół U16, który na własnym boisku rozgromił 8:0 Rekord Bielsko Biała. Był to dziewiąty mecz z rzędu wygrany przez naszych zawodników. 

Weekend zakończyło wyjazdowe spotkanie CLJ U-15. Akademia Raków mimo prowadzenia 1:0, zremisowała z Miedzią Legnica 1:1. Więcej o spotkaniu przeczytacie TUTAJ

Wyniki meczów:

Piątek:U-11 Akademia Raków – Zieloni Żarki  24:2

Sobota:

(U-17) Akademia Raków – Gwarek Zabrze 5:0

(U-13) Akademia Raków – GKS Tychy 0:2

(U-10) Akademia Raków – Maraton Waleńczów 24:0

(U-14) GKS Tychy – Akademia Raków 6:0

Niedziela:

(U-19) Akademia Raków – Górnik Zabrze 1:0

(U-16) Akademia Raków – Rekord Bielsko-Biała 8:0

(U-15) Miedź Legnica – Akademia Raków 1:1

To jest tylko fragment artykułu – przeczytaj całość na witrynie Rakowa Częstochowa

Źródło : Raków Częstochowa