-->

Podsumowanie rundy jesiennej w Klasach „A”

Udostępnij :
IMG_0579

Klasa „A”: Dąbrowianka Dąbrowa Zielona – Pilica Koniecpol

Rozgrywki w częstochowskich Klasach „A” już się zakończyły. W obu grupach znamy mistrzów jesieni, drużyny które mogą liczyć się w walce o awans oraz drużyny, które będą walczyć o utrzymanie w lidze.

Rozgrywki w częstochowskich Klasach „A” już się zakończyły. W obu grupach znamy mistrzów jesieni, drużyny które mogą liczyć się w walce o awans oraz drużyny, które będą walczyć o utrzymanie w lidze.

Ajaks Częstochowa oraz Unia Rędziny na półmetku sezonu są najbliżej awansu do Ligi Okręgowej. W grupie pierwszej Ajaks Częstochowa po rundzie jesiennej ma czteropunktową przewagę nad drugim Lotem Konopiska.

Z dwu punktową przewagą w drugiej grupie zimę spędzi Unia Rędziny. Podopieczni Oskara Operacza mimo ostatniej porażki z Metalem Rzeki Wielkie zachowali małą przewagę nad Czarnymi Starcza.

Klasa „A” gr. I

W grupie pierwszej częstochowskiej „A-klasy” w walce o awans liczą się głównie cztery drużyny: Ajaks Częstochowa, LOT Konopiska, Victoria Częstochowa oraz Płomień Czarny Las. Ciekawostką jest, że to ta ostatnia drużyna najlepiej spisała się w bezpośrednich pojedynkach z resztą drużyn znajdujących się w pierwszej czwórce.

Płomień Czarny Las – Ajaks Częstochowa 3:1 Płomień Czarny Las – Victoria Częstochowa 2:1 LOT Konopiska – Płomień Czarny Las 1:2

Dziewięć punktów w trzech spotkaniach robi wrażenie, a gdyby nie straty punktów z drużynami z dalszych pozycji w tabeli Płomień mógłby być teraz w dużo lepszej sytuacji.

W rundzie jesiennej rozegrano w sumie 91 spotkań. Łącznie zdobyto 343 bramki co daje średnią 3.77 goli na mecz. Aż w 44 meczach górą byli gospodarze, w 37 meczach punkty wywozili goście, a w zaledwie 10 meczach padały remisy.

W ciągu 13 kolejek dwa mecze zostały zweryfikowane jako walkowery.

Kolejka numer 1 ✔ Sokół Wręczyca Wielka – Alkas Aleksandria 3:0 Na boisku 3:2. Gra nieuprawnionego zawodnika w zespole Alkas Aleksandria

Kolejka numer 12 ✔ Victoria Częstochowa – Płomień Częstochowa 0:3 Podstawą do weryfikacji spotkania jest nieprzygotowanie boiska do zawodów.

Najwyższe zwycięstwo padło w meczu LOT Konopiska – Płomień Częstochowa. Gospodarze po jednostronnym meczu wygrali aż 9:0.

Najlepszą ofensywę posiada LOT Konopiska. Zespół z Konopisk do tej pory zdobył 42 bramki z kolei najszczelniejszą obronę ma w swoich szeregach Ajaks Częstochowa. W 13 spotkaniach zawodnicy z Częstochowy stracili zaledwie 12 bramek.

W rundzie jesiennej najdłuższą serie zwycięstw miał Ajaks Częstochowa – 7 wygranych spotkań pod rząd. Aż przez 10 spotkań punktów nie mogła zdobyć Liswarta Popów.

Lista TOP3 najlepszych strzelców „A” Klasy gr. I

Mariusz Figzał (LOT Konopiska) – 20 bramek Alex Bednarek (Ajaks Częstochowa) – 12 bramek Romasz Kutak (Grom Cykarzew) – 8 bramek

Tabela „A” Klasy gr I po rundzie jesiennej 

Wyniki „A” Klasy gr I w rundzie jesiennej 

Galerie zdjęć ze spotkań Klasy „A” :

06-10-2018 LZS Mrzygłód – Orkan Rzerzęczyce 09-10-2018 Unia Rędziny – KS Złoty Potok 13-10-2018 Orkan Rzerzęczyce – Kmicic Kruszyna 27-10-2018 Orkan Rzerzęczyce – Unia Rędziny 11-11-2018 Start Soborzyce – Sokół Olsztyn 11-11-2018 Dąbrowianka Dąbrowa Zielona – Pilica Koniecpol

Na kolejnej stronie przeczytasz podsumowanie rozgrywek w grupie II

Klasa „A” gr. II

Klasa „A”: Orkan Rzerzęczyce – Unia Rędziny / foto. Ilona Wołek

W grupie drugiej o awans bić się może jeszcze sześć zespołów. Najbliżej celu jest wcześniej wspomniana Unia Rędziny, która na ten moment ma dwa punkty przewagi nad Czarnymi Starcza. Ta zaliczka może się zwiększyć ze względu na mecz między Metalem Rzeki Wielkie a Unią. Na boisku lepszy okazał się być metal wygrywając 4:3 jednak pojawiają się głosy, że w drużynie z Rzek grał zawodnik nie uprawniony do gry. Wszystkiego dowiemy się w ciągu kolejnych kilku dni, lecz walkower dla Unii jest bardzo możliwy.

Za Unią i Czarnymi znajdują się LKS Kamienica Polska, Start Soborzyce, LZS Mrzygłód oraz Kmicic Kruszyna. Kmicic znajdujący się na szóstym miejscu traci 12 punktów do Rędzińskiej Unii. Trzeci LKS siedem punktów. Walka o mistrzostwo na pewno będzie bardzo ciekawa.

Podczas 91 rozegranych spotkań strzelono 406 bramek. Średnia bramek na mecz to 4.46 co daje znacznie wyższy wynik niż w grupie pierwszej.

W ciągu 13 kolejek aż cztery mecze zostały zweryfikowane jako walkowery.

Kolejka numer 5 ✔ Orkan Rzerzęczyce – Dąbrowianka Dąbrowa Zielona 4:0 Na boisku 4:0. W 63. minucie zdekompletowanie drużyny Dąbrowianka Dąbrowa Zielona

Kolejka numer 10 ✔ LZS Mrzygłód – Metal Rzeki Wielkie 6:0 Na boisku 6:0. W 15. minucie zdekompletowanie drużyny Metal Rzeki Wielkie

Kolejka numer 11 ✔ Dąbrowianka Dąbrowa Zielona – Sokół Olsztyn 5:0 Na boisku 5:7. Podstawą do weryfikacji spotkania jest nieopłacona 3-cia żółta kartka zawodnika Sokół Olsztyn

Kolejka numer 12 ✔ Sokół Olsztyn – Metal Rzeki Wielkie 0:3 Na boisku 1:3. Podstawą do weryfikacji spotkania jest nieopłacona 3-cia żółta kartka zawodnika Sokół Olsztyn

Najwyższą wygraną rundzie jesiennej zanotowała Unia Rędziny, która rozbiła na własnym boisku Dąbrowiankę Dąbrowę Zieloną 11:0. Warto zaznaczyć, że Dąbrowianka przyjechała do Rędzin w niepełnym składzie i należą im się olbrzymie brawa za ambitną grę i wole walki.

Mimo takiej wysokiej wygranej to nie Unia Rędziny ma najlepszą ofensywę ligi. Czarni Starcza w 13 spotkaniach zdobyli 51 bramek z czego aż 30 zdobył duet Łukasz Nowak i Łukasz Krzyczmanik.

Jak na lidera przystało Unia Rędziny traci w tym sezonie najmniej bramek – tylko 10. Zgodnie z oczekiwaniami podopieczni Oskara Operacza mogą się poszczycić najdłuższą serią zwycięstw, która utrzymywała się przez 8 spotkań. Najdłuższą serie porażek zanotował KS Złoty Potok – 7 porażek pod rząd.

Klasyfikacja TOP 3 Strzelców A-klasy Gr. II

Piotr Prusko (LZS Mrzygłód) – 19 bramek Bartosz Hacaś (LKS Kamienica Polska) – 17 bramek Łukasz Nowak, Łukasz Krzyczmanik (obaj GKS Czarni Starcza) – 15 bramek

Tabela „A” Klasy gr II po rundzie jesiennej

Wyniki „A” Klasy gr II w rundzie jesiennej

Galerie zdjęć ze spotkań Klasy „A” :

06-10-2018 LZS Mrzygłód – Orkan Rzerzęczyce 09-10-2018 Unia Rędziny – KS Złoty Potok 13-10-2018 Orkan Rzerzęczyce – Kmicic Kruszyna 27-10-2018 Orkan Rzerzęczyce – Unia Rędziny 11-11-2018 Start Soborzyce – Sokół Olsztyn 11-11-2018 Dąbrowianka Dąbrowa Zielona – Pilica Koniecpol

Kto na koniec sezonu okaże się najlepszy? Czy Unia oraz Ajaks wywalczą upragniony awans? A może przeszkodzi im któraś z drużyn goniących? Na to jak i inne pytania odpowiedź poznamy dopiero wiosną, lecz nie możemy zapomnieć o zimowych meczach sparingowych, które na pewno dużo powiedzą nam o formie poszczególnych zespołów !

REKLAMA