Polonia Poraj gra dalej w Pucharze Polski!

DSCN5392

Polonia Poraj wygrała po dogrywce z drużyną Dąb Gaszowice w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Choć drużyna z Gaszowic broni się od spadku w swoich rozgrywkach to w pucharze swoją determinacją mogła sprawić sporą niespodziankę. Od początku spotkania grę kontrolowała drużyna Polonii, która zdecydowanie dłużej utrzymywała się przy piłce. Jednak […]

Od początku spotkania grę kontrolowała drużyna Polonii, która zdecydowanie dłużej utrzymywała się przy piłce. Jednak pierwsza bramka w meczu padła dla gospodarzy. W 20 minucie Zdunek wyprowadził Dąb na prowadzenie. Polonii udało się wyrównać dopiero 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Piątkowski.

Dogrywkę lepiej zaczęli gospodarze. W 104 minucie rzut karny na bramkę zamienił Orzeł i znów wyprowadził na prowadzenie drużynę z Gaszowic. W drugiej połowie dogrywki dwa gole dla Polonii zdobył Marcin Kowalski, dzięki czemu Porajanie awansowali do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski.

24-04-2019 / 17:00 / Puchar Polski Dąb Gaszowice – Polonia Poraj 2:3 (1:1 ; 1:0) 1:0 – 20′ Zdunek 1:1 – 80′ Piątkowski 2:1 – 104′ Orzeł 2:2 – 112′ Kowalski 2:3 – 116′ Kowalski

A oto wyniki pozostałych meczów I rundy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN:
Mechanik Kochcice - Rekord Bielsko-Biała 1:5 (0:3)
Odra APN - Pniówek Pawłowice 1:2 (0:0)
Polonia Bytom - Warta Zawiercie 1:0 (1:0)

Przypomnijmy, że wolny los miały zespoły: Błyskawica Drogomyśl, GKS Radziechowy-Wieprz, Górnik II Zabrze, LGKS 38 Podlesianka, a losowanie par ćwierćfinałów w czwartek.

Źródło: własne / polonia-poraj.pl / slzpn.katowice.pl