Porażka Rakowa z Lechem Poznań

MG_4284

W sobotę 24 sierpnia w Bełchatowie Raków Częstochowa przegrał z Lechem Poznań 2:3 w meczu 6 kolejki PKO Ekstraklasy. Dwa gole dla Czerwono-Niebieskich zdobył z rzutów karnych Petr Schwarz. Dla gości dwa trafienia zanotował Christian Gytkjaer, jeden raz na listę strzelców wpisał się Karlo Muhar. W 26 minucie swojej szansy z dystansu szukał Karlo Muhar. […]

W 26 minucie swojej szansy z dystansu szukał Karlo Muhar. Jego strzał okazał się jednak niecelny. Chorwat wyprowadził Lecha na prowadzenie 4 minuty później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Darko Jevticia, Muhar z bliskiej odległości posłał piłkę do bramki. Chwilę później, uderzając z kilku metrów, prowadzenie gości z Poznania podwyższył Christian Gytkjaer.

Rzut karny podyktowany za faul na Szczepańskim w 51 minucie, na bramkę zamienił Petr Schwarz

Sędzia Mariusz Złotek w 74 minucie podyktował drugi rzut karny dla częstochowian. Tym razem piłkę ręką zagrał jeden z gości. Po raz drugi pewnie „jedenastkę” wykonał Petr Schwarz i doprowadził do remisu.

Ostatnie minuty meczu Raków – Lech były bardzo emocjonujące. W 84 minucie goście wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Darko Jevticia strzałem głową wykończył Christian Gytkjaer. Czerwono-Niebiescy z wielką determinacją walczyli o jeden punkt. Niestety tym razem się nie udało.

W następnej kolejce Raków Częstochowa zmierzy się z Legią Warszawa. To spotkanie zaplanowano na 1 września, na godzinę 20:00 w Warszawie.

Raków Częstochowa – Lech Poznań 2:3 (0:2)

Raków: Gliwa – Szymonowicz, Petrasek, Kasperkiewicz, Apolinarski (69. Bartl), Schwarz, Sapała (88. Luković), Kun, Szczepański, Nouvier (63. Brown Forbes), Musiolik

Lech: van der Hart – Gumny, Satka, Crnomarković, Kostevych, Puchacz, Muhar, Tiba, Jevtić (88. Rogne), Jóźwiak (75. Makuszewski), Gytkjaer (86. Tomczyk)