Raków gra z Legią!

Udostępnij :

W sobotę o godzinie 20:00 w spotkaniu 22 kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zmierzy się na GIEKSA Arenie z Legią Warszawa. Legia Warszawa to klub założony w 1916 roku. Legioniści trzynastokrotnie zdobywali tytuł Mistrza Polski, dziewiętnastokrotnie triumfowali w Pucharze Polski, zaś Superpuchar padał ich łupem czterokrotnie. Aktualnym szkoleniowcem Legii jest trener Aleksandar Vuković, który piastuje […]

W sobotę o godzinie 20:00 w spotkaniu 22 kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zmierzy się na GIEKSA Arenie z Legią Warszawa.

Legia Warszawa to klub założony w 1916 roku. Legioniści trzynastokrotnie zdobywali tytuł Mistrza Polski, dziewiętnastokrotnie triumfowali w Pucharze Polski, zaś Superpuchar padał ich łupem czterokrotnie.

Aktualnym szkoleniowcem Legii jest trener Aleksandar Vuković, który piastuje to stanowisko od 2 kwietnia 2019 roku. Swój zespół prowadził w 42 meczach, w których zdobywał średnio 1,90 pkt/mecz.

Wojskowi aktualnie plasują się na 1. miejscu w tabeli. Do tej pory zgromadzili na swoim koncie 41 punktów w 21 spotkaniach – 13 zwycięstw, 2 remisy, 6 porażek. Ich bilans bramkowy to 43:21. Podopieczni trenera Vukovicia mają najwięcej strzelonych goli spośród wszystkich ekstraklasowiczów. Na mecz zdobywają średnio 2,04 gola.

Ostatnie starcie Rakowa Częstochowa z Legią miało miejsce 1 września 2019 roku. Wtedy podopieczni trenera Vukovicia na Łazienkowskiej wygrali 3:1. Hat-trickiem popisał się Jarosław Niezgoda, a gola dla naszej drużyny zdobył Tomas Petrasek.

[FOTO / WIDEO] Porażka Rakowa na Łazienkowskiej

-> Zobacz zdjęcia z tego meczu

W historii meczów ligowych Czerwono-Niebiescy zmierzyli się z warszawskim zespołem dziewięciokrotnie. Sześć razy górą byli Legioniści, trzy razy dochodziło do podziału punktów. Częstochowianie jeszcze nigdy nie cieszyli się z ligowego zwycięstwa nad tym rywalem. Czy do pierwszej wygranej dojdzie już w sobotę, 15 lutego? Początek meczu o godzinie 20:00.

15.02.2020, 20:00, Bełchatów Raków Częstochowa – Legia Warszawa

Zobacz wyniki i aktualną tabelę PKO Ekstraklasy

Źródło: Raków Częstochowa