[FOTO / WIDEO] Porażka Rakowa na Łazienkowskiej

Raków Częstochowa przegrał 1:3 z Legią Warszawa w meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Trzy gole dla gospodarzy zdobył Jarosław Niezgoda. Trafienie dla częstochowian zanotował Tomas Petrasek. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasza Musiała zawodnicy obu drużyn i wszyscy zgromadzeni na stadionie uczcili pamięć Kazimierza Deyny, który dokładnie 30 lat temu zginął w tragicznych okolicznościach. W loży […]

Raków Częstochowa przegrał 1:3 z Legią Warszawa w meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Trzy gole dla gospodarzy zdobył Jarosław Niezgoda. Trafienie dla częstochowian zanotował Tomas Petrasek.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasza Musiała zawodnicy obu drużyn i wszyscy zgromadzeni na stadionie uczcili pamięć Kazimierza Deyny, który dokładnie 30 lat temu zginął w tragicznych okolicznościach. W loży honorowej zasiadła małżonka legendarnego piłkarza – Pani Mariola Deyna. Następnie przy Łazienkowskiej rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Tym samym uczczona została także pamięć poległych podczas II wojny światowej.

Strzelanie w niedzielnym meczu szybko, bo już w 5 minucie rozpoczęła Legia. Najwyżej do dośrodkowanej z boku boiska piłki doskoczył Jarosław Niezgoda i strzałem głową pokonał Michała Gliwę.

W 10 minucie podopieczni trenera Aleksandara Vukovicia podwyższyli prowadzenie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Niezgoda.

Zobacz wszystkie zdjęcia z meczu PKO Ekstraklasy: Legia – Raków

W 31 minucie blisko strzelenia gola dla Legii był Marko Vesović. Reprezentant Czarnogóry uderzył z prawej strony w kierunku dalszego słupka i zabrakło kilku centymetrów, ale piłka ostatecznie uderzyła w słupek. Raków odpowiedział mocnym strzałem Daniela Bartla, który uderzył z dwudziestu metrów, ale dobrze w bramce zachował się Radosław Majecki. Pod koniec pierwszej połowy po nieudanej kontrze legionistów Raków wyprowadził atak lewą stroną boiska, który zakończył się strzałem w krótki róg bramki Radosława Majeckiego, ale bramkarz Legii skutecznie interweniował.

Zobacz co trenerzy powiedzieli po meczu:

Pomeczowa konferencja trenerów Legii Warszawa i Rakowa Częstochowa

Opublikowany przez astar.czest.pl Niedziela, 1 września 2019

Siedem minut po wznowieniu gry za faul na Luquinhasie podyktowany został rzut karny dla Legii. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Niezgoda, dla którego było to trzecie trafienie w niedzielnym starciu. W 57 minucie padł gol dla Rakowa, jednak po interwencji systemu VAR, sędzia Tomasz Musiał bramki nie uznał, odgwizdując faul Brown Forbesa.

[WIDEO] Zobacz skrót meczu na Ekstraklasa.tv

W ostatniej akcji meczy honorowego gola dla Czerwono-Niebieskich strzelił Petrasek. Kapitan Rakowa wykorzystał fakt, że Radosław Majecki był nieco wysunięty od bramki i głową przelobował bramkarza Wojskowych.

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 3:1 (2:0) 1:0 – 5′ Niezgoda 2:0 – 10′ Niezgoda 3:0 – 50′ Niezgoda (rzut karny) 3:1 – 93′ Petrasek

Żółte kartki: Antolić (65’), Jędrzejczyk (67’) – Szymanowicz (14’)

LEGIA: Majecki – Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Karbownik – Martins (Praszelik 71’), Antolić – Luquinhas, Gvilia (Cafu 59’), Nagy – Niezgoda (Carlitos 64’) Rezerwowi: Cierzniak, Jodłowiec, Lewczuk, Carlitos, Rocha, Agra, Cafu, Stolarski, Praszelik

RAKÓW: Gliwa – Szymonowicz, Petrasek, Azemović – Apolinarski (Bartl 33’), Sapała, Schwarz, Kun – Szczepański, Musiolik (Nouvier 46’) – Forbes (Kolev 74’) Rezerwowi: Szumski, Piątkowski, Luković, Nouvier, Kościelny, Babenko, Skóraś, Kolev, Bartl

Sędzia główny: Tomasz Musiał

Zobacz wyniki i aktualną tabelę PKO Ekstraklasy Zobacz wszystkie zdjęcia z meczu PKO Ekstraklasy: Legia – Raków

Źródło: własne / Legia Warszawa / Raków Częstochowa