Raków pokonał Stal Mielec i został liderem PKO Ekstraklasy!

Raków Częstochowa wygrał ze Stalą Mielec 2:1 w meczu 25 kolejki PKO Ekstraklasy. Zwycięstwo w tym meczu oznacza, że Czerwono-Niebiescy zostali liderem tabeli!

Pierwsze 30 minut upłynęło pod znakiem groźnych ataków Rakowa. Najczęściej w polu karnym gości do szans strzeleckich dochodził Gutkovskis.

Swoje okazje mieli też Wdowiak i Ivi Lopez. Mimo zaciekłych ataków, Czerwono-Niebieskim nie udało się w pierwszej połowie pokonać bramkarza Stali.

Częstochowianie dopięli swego tuż po przerwie. Błąd defensywy Stali wykorzystał Deian Sorescu i dał prowadzenie drużynie Rakowa. Było to debiutanckie trafienie rumuńskiego pomocnika w barwach Rakowa.

Dwadzieścia minut później odpowiedzieli goście. Na mocny strzał z dystansu zdecydował się Krystian Getinger, a piłka po koźle wpadła do siatki.

Niedługo później Fran Tudor odpowiedział kapitalnym strzałem, po którym padł gol, ale sędzia po analizie VAR trafienia nie uznał.

W 81. minucie w polu karnym przewracany był Mateusz Wdowiak, a jedenastkę na gola zamienił Ivi Lopez.