[FOTO] Raków w FINALE PUCHARU POLSKI!

MG_4827

Jakub Arak po zdobyciu gola na 1:0 w Półfinale Pucharu Polski / 14.04.2021 – Cracovia – Raków Częstochowa

Raków Częstochowa pokonał Cracovię w półfinale Fortuna Pucharu Polski i po raz drugi w swojej 100-letniej historii zagra w Finale Pucharu Polski!

Mecz mimo wysokiej stawki rozpoczął się od śmiałych ataków Rakowa. Cracovia już w 3 minucie próbowała odpowiedzieć gościom, lewą stroną pomknął Hanca, lecz skutecznie interweniowali we własnym polu karnym obrońcy Rakowa.

W 10 minucie pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu wywalczony przez Patryka Kuna, lecz dośrodkowanie Marcina Cebuli skutecznie wybili defensorzy Cracovii.

Zobacz zdjęcia z meczu Cracovia – Raków Częstochowa

Dokładnie 10 minut później pierwszy ten sam stały fragment gry wykonywali gospodarze, lecz po kombinacyjnym rozegraniu piłka powędrowała obok bramki.

27 minuta i pierwszy gol w tym spotkaniu! Prawą stroną piłkę wprowadził Kamil Piątkowski, po drodze wygrywając ważny pojedynek z piłkarzem Cracovii, następnie dośrodkował wprost na nadbiegającego Kubę Araka, a ten pięknym strzałem z główki pokonał Karola Niemczyckiego.

W 33 minucie dobre podanie Sapały na wolne pole do Araka i napastnik Rakowa w dogodnej sytuacji wywalczył dla swojej drużyny kolejny rzut rożny.

Następny stały fragment gry z drugiej strony pola karnego, lecz dośrodkowanie mija wszystkich zawodników i z groźną kontrą wychodzą gospodarze, jednak przerywa ją Sapała, za co zostaje napomniany żółtą kartką.

Kolejny faul w środku pola, tym razem faulowany strzelec jedynej jak dotąd bramki – Arak, a żółtym kartonikiem ukarany zostaje Rodin.

Na dwie minuty do końca pierwszej części spotkania składna akcja Czerwono Niebieskich, dobre wprowadzenie Ledermana, następnie Cebula przepuszcza piłkę do Tudora, a ten śle kolejne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy i milimetry dzieliły Cebule, aby podwyższyć prowadzenie.

Trzydzieści sekund po rozpoczęciu drugiej części meczu żółtą kartką ukarany został wprowadzony po przerwie Filip Piszczek.

50 minuta i pierwszy rzut rożny w drugiej połowie dla Rakowa, dośrodkowanie Cebuli, uderzał Piątkowski, następnie zdaniem zawodników gości jeden z piłkarzy Cracovii dotknął piłki ręką, za co przyjezdni domagali się rzutu karnego. Finalnie żółtą kartką napomniany został Tudor. Niecałe dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania dośrodkowanie z prawej strony, strzał głowa oddaje Piszczek, jednak jest on mocno chybiony.

W 57 minucie Cebula zagrywa do Wdowiaka, lecz były zawodnik Cracovii uderza niecelnie. Zakotłowało się w polu karnym częstochowian, ale ostatecznie piłka powędrowała obok słupka bramki strzeżonej przez Holca.

W 70 minucie świetne podanie z pierwszej piłki od Tudora do wprowadzonego w drugiej połowie Gutkovskisa, ale napastnik Rakowa nie zdołał oddać strzału na bramkę. W 76 minucie rzut rożny dla Cracovii, dobre dośrodkowanie, ale czujnie piłkę wybija Piątkowski. W 79 żółta kartka dla świeżo wprowadzonego Alvareza za faul na Szelągowskim. Kolejna strata Gutkovskisa i akcja gospodarzy zakończona strzałem.

W 83 minucie brzydki faul Piszczka, za który obejrzał czerwoną kartkę. Żółte kartki w tej sytuacji zobaczyli również Arak oraz Loshaj.

W 87 minucie gospodarze doprowadzają do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i piłkę do bramki pakuje Rodin!

Natychmiastowa odpowiedź częstochowian! Gutkovskis wyprowadza Raków na prowadzenie!

W doliczonym czasie gry kontrę wyprowadzał Szelągowski, podawał do Gutkovskisa, lecz ten uderza wprost w bramkarza Pasów. Kolejna kontra przyjezdnych i tym razem to napastnik gości podaje do Iviego, a Hiszpan obija słupek bramki gospodarzy.

W końcówce doliczonego czasu gry ze skraju pola karnego uderzał Rapa, ale strzał zawodnika gospodarzy poszybował ponad bramką Rakowa.

Po chwili sędzia Raczkowski zakończył mecz. Raków melduje się w finale Fortuna Pucharu Polski!

14 kwietnia 2021, 17:30 Cracovia – Raków Częstochowa 1:2 (0:1) Matej Rodin 87 – Jakub Arak 27, Vladislavs Gutkovskis 89

Cracovia: 23. Karol Niemczycki – 2. Cornel Râpă, 44. Dawid Szymonowicz, 88. Matej Rodin, 18. Luís Rocha – 21. Thiago (67, 22. Florian Loshaj), 19. Damir Sadiković (78, 9. Marcos Álvarez), 6. Sylwester Lusiusz, 8. Milan Dimun (78, 7. Rivaldinho), 4. Sergiu Hanca (46, 26. Filip Piszczek) – 10. Pelle van Amersfoort.

Raków: 28. Dominik Holec – 4. Kamil Piątkowski, 6. Andrzej Niewulis, 24. Zoran Arsenić – 7. Fran Tudor, 10. Igor Sapała, 8. Ben Lederman (75, 14. Daniel Szelągowski), 47. Mateusz Wdowiak (64, 11. Ivi López), 77. Marcin Cebula (75, 20. Marko Poletanović), 23. Patryk Kun – 18. Jakub Arak (64, 21. Vladislavs Gutkovskis).

żółte kartki: Rodin, Hanca, Piszczek, Álvarez, Loshaj – Sapała, Tudor, Arak, Niewulis. czerwona kartka: Filip Piszczek (84. minuta, Cracovia, za kopnięcie przeciwnika).