[RELACJA] Polonia Poraj w finale Pucharu Polski !

DSCN5392

W środę 24 października o godzinie 15:30 odbył się pierwszy mecz półfinału Pucharu Polski na szczeblu CzOZPN i Podokręgu Częstochowa. Zmierzyły się w nim A-klasowy LZS Mrzygłód oraz IV-ligowa Polonia Poraj. Do przerwy faworyzowana Polonia zdobyła zaledwie jednego gola i gospodarze po cichu liczyli na to, że po przerwie uda im się odrobić wynik i […]

W środę 24 października o godzinie 15:30 odbył się pierwszy mecz półfinału Pucharu Polski na szczeblu CzOZPN i Podokręgu Częstochowa. Zmierzyły się w nim A-klasowy LZS Mrzygłód oraz IV-ligowa Polonia Poraj.

Do przerwy faworyzowana Polonia zdobyła zaledwie jednego gola i gospodarze po cichu liczyli na to, że po przerwie uda im się odrobić wynik i doprowadzić chociaż do remisu. Faktycznie, LZS strzelił w drugiej połowie jednego gola, jednak Polonia do swojego konta dopisała 2 bramki i wygrała z miejscowym zespołem 1:3. Taki wynik zapewnił Porajanom awans do Finału Pucharu Polski na szczeblu CzOZPN i Podokręgu Częstochowa. Z kim o trofeum zagra Polonia? Okaże się to już w najbliższą środę 31 października. Na Stadionie przy ul.Loretańskiej zmierzą się ze sobą IV-ligowe rezerwy Rakowa oraz drużyna Sędziów OKS Częstochowa. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 20:00.

W drugim półfinale Raków II podejmie drużynę częstochowskich sędziów !

LZS Mrzygłód – Polonia Poraj 1-3 (0-1) Bramki: Prusko – 2x Pawłowski, Psonka

LZS: Gajewski, Frączek, Lamch, Wosik, Szczepaniak, Prusko, Milczarek, Jasiński, Czerwiński, Kukułka, Krawczyk

Polonia: Kos, Krupa, Dyszy (Toborek), Mizgała M, Płatkowski, Marek (Konieczko), Wosiewicz, Kaziszyn (Mizgała P), Pawłowski, Psonka, Jaworski

Źródło: Własne